Najnowsze

Pogoda dla biegaczy na weekend 30-31.08

Najnowsze

Prognoza pogody na weekend
TVN MeteoPrognoza pogody na weekend

Biegacze i triathloniści, którzy chcą wystartować w zawodach podczas nadchodzącego weekendu, będą zmagać się z pogodą w kratkę. Niektórym przez cały dystans będzie towarzyszyć słońce, a niektórych czeka walka nie tylko z samymi sobą, ale też z deszczem i wiatrem.

W ostatni weekend wakacji wiele miejsc w Polsce będzie gościć biegaczy i triathlonistów. Wiemy, jak ważna jest pogoda w dniu startu, dlatego wybraliśmy kilka największych i najciekawszych imprez sportowych tego weekendu.

Sprawdźcie, jaka pogoda czeka zawodników w sobotę i niedzielę.

Sobota, 30.08

Jastarnia, V Bałtycki Maraton Poranek przywita uczestników maratonu lekkim deszczem i temperaturą w granicach 10 stopni C. Uczucie chłodu może potęgować wiejący nad morzem wiatr. Później pogoda zacznie się poprawiać i około południa sięgnie 20 stopni C. Krótki rękaw wskazany, choć lekka kurtka przeciwwiatrowa może być przydatna szczególnie tym, którzy dystans 42,195 m planują pokonać nieco wolniej.

Giełczyn k. Łomży, I Bieg Po Żywą Świnię Uczestnicy tego biegu będą mogli w pełni skupić się rozważaniom, co zrobić z żywą świnią, która czeka na zwycięzcę. Przez pełne 21 kilometrów od startu do mety, czyli od godziny 11 do wczesnego popołudnia, temperatura będzie oscylować w granicach 20 stopni C, a nad zawodnikami będzie się roztaczać błękitne niebo.

Nowy Tomyśl, Chyża Dziesiątka W Nowym Tomyślu warunki będą nieco trudniejsze. Temperatura powyżej 23 stopni może sprawić, że zawodnicy biegnący po dobry wynik na 10-kilometrowej trasie, mogą się szybciej odwadniać i męczyć. Na pewno o nawodnienie zadba pogoda. Synoptycy TVN Meteo prognozują, że między godziną 14 a 16 będzie pojawiał się przelotny deszcz.

Góra Śląska, V Bieg z Policją Pogoda w dolnośląskiej Górze nie będzie łaskawa dla biegaczy. Kibice dopingujący startujących na dystanie 10 kilometrów, powinni zaopatrzyć się w peleryny i parasolki. Między godziną 16 a 18 prognozowane są silne opady deszczu, które mogą zamienić się w nawałnicę z porywistym wiatrem i opadem, który w ciągu godziny może wynieść 20l/mkw. Mimo to będzie ciepło, bo termometry nie powinny wskazać mniej, niż 20-22 stopnie C.

Niedziela, 31.08

Mrągowo, Volvo Triathlon Series Uczestnicy zawodów triathlonowych w Mrągowie muszą przygotować się na zmienną aurę. Poza pianką i "krótkimi" ubraniami, warto spakować coś przeciwdeszczowego. Zawodnicy startujący na Mazurach będą zmagać się z dystansami 1/2, 1/4 i 1/8 IM. Oznacza to, że najdłuższy dystans stanowić będzie połowę długości dystansu Ironman, czyli 1,9 km pływania, 90 kilometrów jazdy na rowerze i 21,1 km biegu.

Przez cały niedzielny poranek utrzyma się pogodna aura. W okolicach godziny startu, czyli od 9 rano, termometry wskażą nieco powyżej 10 stopni C - co oznacza, że woda będzie cieplejsza od powietrza - a później z każdą godziną będzie wzrastać i około 16 osiągnie 21 stopni C. Niestety synoptycy przewidują również opady deszczu z burzami. Wówczas temperatura może spaść poniżej 15 stopni C.

Borówno k. Bydgoszczy, Enea Tri-Tour Triathlon W Borównie zawodnicy będą zmagać się z dwoma dystansami. Część z nich wystartuje na trasie 1/2 IM, a część będzie uczestniczyć w Mistrzostwach Polski na dystansie długim, czyli 3,8 km pływania, 180 kilometrów jazdy na rowerze i 42,195 m biegu. Czekają ich takie warunki, z jakimi dzień wcześniej będą musieli walczyć biegacze w Górze. Triathloniści mogą spodziewać się deszczu, który momentami będzie bardzo intensywny, porywistego wiatru i wyładowań atmosferycznych. Do tego wszystkiego od rana będzie dość chłodno - o poranku temperatura nie przekroczy 11 stopni C. Po południu powinna wzrosnąć do 21-22 stopni C.

Warszawa, Półmaraton Praski Uczestnicy nowej imprezy na biegowej mapie Warszawy również nie będą mieli lekko. 21 kilometrów biegu przyjdzie im pokonać w towarzystwie przelotnego deszczu, okresowych burz i wiatru, który na pewno nie będzie ułatwiał bicia rekordów życiowych. Zawodnikom biegnącym wynik poniżej 2 godzin sugerujemy drugą, chroniącą przed chłodem warstwę ubioru. W najchłodniejszym momencie dnia termometry będą wkazywać 13 stopni C.

Szczecin, Półmaraton Gryfa W grodzie Gryfa będzie deszczowo. Synoptycy TVN Meteo mówią, że będzie to opad ciągły, a jedyna zmiana, na jaką mogą liczyć startujący w szczecińskim półmaratonie, to zmiana intensywności tego deszczu. Temperatura przed południem będzie wynosić 18 stopni C i w ciągu dnia wzrośnie do maksymalnie 20 stopni C.

Złotów, III Bieg Piasta Kołodzieja W Złotowie pogoda niemalże identyczna jak w Szczecinie. Brak upału, brak słońca, sporo deszczu i temperatura nieprzekraczająca 20 stopni C. Warto pokonać dziesięciokilometrową trasę jak najszybciej po to, żeby jak najmniej zmarznąć.

Autor: mk / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości