Najnowsze

Parę dni ciepła, a od środy powrót jesieni

Najnowsze

Tomasz Wasilewski o ociepleniu w najbliższych dniach (TVN24)
Tomasz Wasilewski o ociepleniu w najbliższych dniach (TVN24)

Nadchodzący tydzień przyjmie dwa oblicza. W pierwszej połowie będzie bardzo ciepło i słonecznie, wręcz letnio. W drugiej gwałtownie ochłodzi się, zacznie padać i zrobi się jesiennie. Nie znaczy to, że pozostała część września będzie szara i chłodna.

- Dziś 23 st. C na zachodzie, jutro i pojutrze na południu kraju będzie 25 i 26 st. C, więc do wtorku temperatura zupełnie letnia, można powiedzieć lipcowa, a nawet sierpniowa - zapowiadał na antenie TVN24 Tomasz Wasilewski.

ZOBACZ PROGNOZĘ POGODY NA NIEDZIELĘ

Poniedziałek i wtorek 20+

Poniedziałek będzie pogodny od rana do wieczora. Nad naszym krajem zagości wyż, który nie pozwoli spaść ani jednej kropli deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 20 st. C na Podlasiu przez 23 st. C w centrum, do 25 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słabo i umiarkowanie z południa.

Podobnie będzie we wtorek, z tą różnica, że zamiast chmur na niebie dominować będzie słońce. Zrobi się jeszcze cieplej niż w poniedziałek. Słupki rtęci pokażą od 23 st. C na północy, przez 24 st. C w centrum kraju do 26 st. C na południu. Wciąż będzie wiać z południa słabo i umiarkowanie.

Środa: początek ochłodzenia

- Od środy zaczną się zmiany. To będzie pierwszy dzień ochłodzenia, w czwartek będzie ono zdecydowanie bardziej odczuwalne, bo ta najwyższa temperatura w Polsce to będzie 17 st. C. Mogą być też miejsca, gdzie tych stopni będzie tylko 12-13, więc druga połowa nadchodzącego tygodnia przyniesie ochłodzenie i zmianę pogody - informował Wasilewski.

W środę najbardziej mokro i pochmurno będzie na północy, wschodzie i południowym-wschodzie, a dodatkowo na Podkarpaciu mogą pojawić się burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 15 st. C na Pomorzu, przez 18 st. C w centrum kraju do 22 st. C na Podkarpaciu. Powieje umiarkowanie i dość silnie z zachodu.

Jeszcze chłodniej będzie w czwartek. Powietrze nagrzeje się tylko do 15 st. C na północy, 16 st. C w centrum i 17 st. C na południu. W całym kraju z wyjątkiem południowego-zachodu będzie padać, a na północy może zagrzmieć.

Do końca miesiąca ciepło

- Ochłodzenie potrwa trzy doby i później ponownie ociepli się do 20 czy ponad 20 st. C. Jak popatrzymy sobie w przyszłość pogodową dwutygodniową, to wygląda na to, że będzie to bardzo przyjemny czas. Oczywiście nie będzie bardzo gorąco, bo to już nie ten moment w kalendarzu, ale i tak wygląda to dobrze - pocieszał prezenter pogody.

16-DNIOWA PROGNOZA POGODY NA NASZYM PORTALU JUŻ PO GODZINIE 16.00!

Tomasz Wasilewski o prognozie pogody do końca miesiąca (TVN24)
Tomasz Wasilewski o prognozie pogody do końca miesiąca (TVN24)

Autor: mm/rs / Źródło: TVN Meteo, TVN24

Pozostałe wiadomości