Najnowsze

Ostatnie dni kwietnia ze śniegiem i gradem. "Kiedy wróci wiosna?"

Najnowsze

Kontakt 24 / michal_strzeleckiŚnieżna relacja Reportera 24

Jak relacjonują Reporterzy 24, ulice wielu miejsc w kraju spłynęły dziś deszczem. Opadom towarzyszy niska temperatura i nieprzyjemny wiatr.

Na Kontakt 24 dostajemy od Was zdjęcia i filmy, na których widać opady śniegu. W Szczecinie pojawił się nawet grad, o czym poinformował nas Coornik. Z kolei beskidzka Reporterka 24 krad, od kilku dni obserwuje opady śniegu i pyta: "kiedy wróci wiosna?".

Synoptycy prognozują, że w czwartek też będzie pochmurno. Na zachodzie i północy Polski przelotnie pokropi. Wystąpią tam burze, podczas których spadnie do 10-20 l/mkw., a wiatr osiągnie prędkość do 60-80 km/h. Termometry wskażą od 10 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 15 st. C na Podkarpaciu.

Długi weekend w kratkę

Deszcz, a nawet burze, pojawią się także w długo oczekiwany długi weekend. Dobra wiadomość jest taka, że będzie dość ciepło.

W piątek pochmurno będzie w całym kraju poza Dolnym Śląskiem. Wystąpią przelotne opady deszczu, a na Pomorzu burze. Przyjemniej będzie w sobotę, kiedy w całym kraju zaświeci słońce. Jedynie mieszkańcy wschodniej Polski powinni uzbroić się w parasole, bo meteorolodzy nie wykluczają przelotnych opadów deszczu. Temperatura wyniesie od 15 st. C na Suwalszczyźnie do 19 st. C na Dolnym Śląsku. Deszczowo zrobi się w niedzielę, ponieważ popada wtedy w całym kraju. Na zachodzie i północy zapowiadane są burze. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, ale w czasie burz może osiągać prędkość 80 km/h.

U Was też prószył śnieg? Czekamy na Wasze zdjęcia i nagrania. Wysyłajcie je na skrzynkę Kontaktu 24.

Autor: ak/popi / Źródło: Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24 / michal_strzelecki