Najnowsze

Noc i poranek z przymrozkami. Żółte alarmy IMGW

Najnowsze

[object Object]
Pogoda na noc 22/23.04tvnmeteo.pl
wideo 2/11

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami. Obowiązują na terenie siedmiu województw.

Alerty przed przymrozkami wydano w województwach:

- śląskim, świętokrzyskim, gdzie ważne będą do godziny 7 w czwartek;

- małopolskim, gdzie obowiązywać będą do godz. 8 w czwartek;

- podkarpackim, gdzie ważne będą do godz. 7.15 w czwartek;

- lubelskim, gdzie ważne będą do godz. 7.30 w czwartek.

- dolnośląskim (w powiatach: zgorzeleckim, lubańskim, lwóweckim, jeleniogórskim, Jelenia Góra, złotoryjskim, jaworskim, kamiennogórskim, wałbrzyskim, świdnickim, dzierżoniowskim, kłodzkim, ząbkowickim), gdzie obowiązywać będą do godz. 7.30 w czwartek;

- mazowieckim, (w powiatach: szydłowieckim, radomskim, Radom, lipskim, zwoleńskim, kozienickim, garwolińskim, siedleckim, Siedlce i łosickim), gdzie ważne będą do godz. 7.30 w czwartek.

Temperatura może spaść do -3 stopni Celsjusza, a przy gruncie do -7 st. C.

Ostrzeżenia meteorologiczne IMGWIMGW / TVN Meteo

Pamiętajmy, by zachować wzmożoną czujność i zwracać uwagę na wszystkie osoby, których życie może być zagrożone, między innymi na osoby bezdomne i starsze. Przez całą dobę czynne są numery alarmowe: 112 i 997. Informacja szybko przekazana służbom może komuś uratować życie.

Czym jest ostrzeżenie pierwszego stopnia?

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Jak powstaje "szklanka" na drogachAdam Ziemienowicz/PAP/DPA

Autor: kw,dd,anw,ps/aw,map / Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości