Najnowsze

Nawałnica wyrywała drzewa i burzyła domy

Najnowsze


W nawałnicy, która w nocy ze środy na czwartek przeszła nad Buenos Aires, zginęło co najmniej 13 osób, kilkadziesiąt jest rannych - poinformowały władze miasta. Wichura, której prędkość sięgała 100 km/h, przewracała drzewa i spowodowała znaczne szkody. W wielu miejscach są problemy z dostawami prądu.

Trzy osoby zginęły pod gruzami domu, który zawalił się pod naporem nawałnicy. Wśród ofiar jest także dziewczynka, na którą przewróciło się drzewo w La Plata, stolicy prowincji Buenos Aires. Liczba ofiar może wzrosnąć, ponieważ wciąż dochodzą kolejne raporty o wypadkach, spowodowanych przez ulewę, głównie z ubogich dzielnic poza granicami miasta.

Silny wiatr zrywał dachy domów i powyrywał setki drzew. Zniszczone zostały m. in. dachy dworca autobusowego i dwóch stacji benzynowych w Beuenos Aires. Unoszone przez wiatr przedmioty i fragmenty konstrukcji uszkodziły wiele samochodów.

Nawałnica spowodowała także problemy z dostawami prądu. W związku z tym stanęły pociągi w Ituziango, zachodniej dzielnicy Buenos Aires.

Autor: js/mj / Źródło: PAP, Reuters TV

Pozostałe wiadomości