Narty w Polsce? Jak najbardziej. To będzie pogodny czwartek

Prognoza dla narciarzy w Polsce
Prognoza dla narciarzy w Polsce
Prognoza dla narciarzy w Polsce

Warunki narciarskie w czwartek będą w Polsce co najmniej dobre. Przy nawet 9 st. Celsjusza, doskonałej widzialności, a także kilkudziesięciu centymetrach białego puchu (zarówno świeżego, jak i sztucznego) będzie można szusować z przyjemnością.

W Świeradowie-Zdroju szusować będzie można nawet po 200 cm mocno ubitego śniegu, przy tylko lekkim zachmurzeniu i temperaturze 9 st. C. Podobnie w Jakuszycach, gdzie śniegu leży jednak trochę mniej.

W Karpaczu, w porównaniu z bardziej na wschód wysuniętymi kurortami, dużo chłodniej. Termometry pokażą tam 3 st. C. 120 cm puchu leżącego na stokach wynagrodzi narciarzom tę stosunkowo niską temperaturę.

Chmury nad Wisłą

Nad Wisłą i Szczyrkiem w czwartek zawiśnie więcej chmur niż nad pozostałymi ośrodkami. Temperatura utrzyma się jednak na poziomie 7 st. C, a co najmniej 150 cm sztucznego śniegu sprawi, że warunki do uprawiania białego szaleństwa w obu miejscach będą bardzo dobre.

W Myślenicach, Rabce-Zdrój i Wierchomli białego puchu leży maksymalnie 40-90 cm. Ponieważ jest on zbity, a widzialność przy tylko lekkim zachmurzeniu będzie bardzo dobra, narciarze nie powinni mieć na co narzekać.

Czarna Góra doskonała

Wspaniałe warunki narciarskie zapanują w czwartek w Czarnej Górze. 3 st. C, świetna widzialność i 130 cm mocno ubitego śniegu - czego można chcieć więcej?

Na Jaworzynie Krynickiej, gdzie leży prawie półtora metra śniegu, synoptycy przewidują 6 st. C, ale też nie najmniejsze zachmurzenie. Pomimo to warunki narciarskie będą bardzo dobre.

Autor: map/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości