Najnowsze

Lało przed meczem z Grekami. Pokropi też z Rosjanami

Najnowsze

Agnieszka Cegielska o pogodzie na mecz Polska-Rosja (TVN24)
Agnieszka Cegielska o pogodzie na mecz Polska-Rosja (TVN24)

Głodni zwycięstwa nad Rosjanami polscy kibice poszukują jakichkolwiek oznak sprzyjających wygranej. Tvnmeteo.pl pochylił się nad czynnikiem pogodowym. Sprawdziliśmy, czy warunki atmosferyczne będą lepsze od tych, przy których 8 czerwca zremisowaliśmy z Grecją.

Kiedy drużyny Franciszka Smudy i Fernando Santosa wchodziły 8 czerwca na murawę na warszawskim niebie zza chmur wyglądało słońce. Było ciepło, temperatura wynosiła 24 st. C. Z północy wiał słaby wiatr.

Trochę zelżał zaduch, bo zaledwie na kilkadziesiąt minut przed meczem nad stolicą przewędrował front burzowy. Ze względu na towarzyszące mu opady, wilgotność powietrza przed pierwszym gwizdkiem utrzymywała się na poziomie 69 proc. Ciśnienie powoli rosło, a barometry wskazywały 1007 hPa.

Niestety nie wiemy jakie dokładnie warunki atmosferyczne panowały podczas meczu na stadionie. Jak poinformował redakcję tvnmeteo.pl, Juliusz Głuski, rzecznik prasowy UEFA, statystyk dotyczących warunków atmosferycznych panujących na Stadionie Narodowym przy zamkniętym dachu, nie prowadzi się.

Gdy było już po wszystkim i z wynikiem 1:1 obydwie drużyny i ich kibice opuszczali stadion, słupki rtęci zdążyły spaść o cztery kreski. Termometry wskazywały wtedy 20 st. C.

Było pochmurno, a za sprawą przelotnego deszczu wilgotność powietrza wzrosła do 88 proc.

Ciśnienie powoli rosło. Wiatr zdążył zmienić swój kierunek, wiał z zachodu.

Znów może popadać

A jak będzie dziś? Nieco lepiej - a to dlatego, że nad Warszawą nie przejdzie burzowy front atmosferyczny. Będzie przyjemnie, a nie duszno i parno. Na boisku też powinno być lepiej niż w piątek, bo dach nad Narodowym został rozsunięty.

O godzinie 19.00, kiedy kibice zaczną wchodzić na Stadion Narodowy lub do strefy kibica, temperatura powietrza wyniesie 20 st. C, powieje umiarkowanie z południowego-wschodu. Wilgotność powietrza wyniesie 65 proc. Ciśnienie atmosferyczne wyniesie 990hPa.

Nie mamy jednak samych dobrych wiadomości. I tym razem może spaść deszcz. Prawdopodobieństwo jego wystąpienia Wojciech Raczyński, synoptyk TVN Meteo, ocenia na 70 proc.

Może też padać w trakcie meczu. Wilgotność powietrza wzrośnie po pierwszym gwizdku i wyniesie 75 proc. Obniży się natomiast temperatura, ale tylko do 19 st. C. Powieje słabo i umiarkowanie z południowego-wschodu.

Po meczu, około godz. 23.00 będzie już po opadach. Temperatura powietrza wyniesie 18 st. C, a wilgotność względna 70 proc. Powieje słabo z południowego-wschodu. Ciśnienie lekko wzrośnie, barometry w Warszawie pokażą 991 hPa.

W nocy burza

Kibice, którzy będą chcieli świętować sukces swojej drużyny lub opłakiwać porażkę w stołecznych barach powinni spodziewać sie gwałtownej zmiany pogody około godziny 01.00 w nocy.

Wojciech Raczyński na 85 proc. szacuje prawdopodobieństwo wystąpienia opadów deszczu i burzy. Uwaga, w czasie wyładowań atmosferycznych powieje z prędkością 75 km/h. Ochłodzi się do 17 st. C.

Autor: map,mm/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości