Kozica w wielkiej zaspie i czujni kolejarze. Niecodzienna akcja ratunkowa


Personel pociągu przemierzającego austriacką Styrię zauważył, że lawina zasypała kozicę. Na pomoc zwierzęciu, uwięzionemu w wielkiej zaspie, ruszyło dwóch mężczyzn z łopatami.

Wszystko działo się we wtorek na trasie kolejowej między miastami Admont i Hieflau (kraj związkowy Styria), w pobliżu Parku Narodowego Gesaeuse.

Kozicy szczęście w nieszczęściu

Pociąg przewoźnika Oesterreichische Bundesbahnen (OeBB) zatrzymała lawina, która zeszła na tory. Pracownicy zauważyli, że masa śniegu całkowicie zasypała kozicę w pobliżu torowiska.

Dwóch mężczyzn wyskoczyło z lokomotywy i z łopatami ruszyło na pomoc. Odkopanie zwierzęcia zajęło dobrych kilka minut, ale wysiłek się opłacił. Uwolniona kozica odbiegła w dal.

Rzecznik prasowy OeBB przyznał, że zwierzę miało wiele szczęścia, ponieważ zostało zauważone tuż po zejściu lawiny. Samo nie zdołałoby wydostać się z pułapki i gdyby nie kolejarze, nie miałoby szans na przeżycie.

Śnieżyce w Austrii

W Austrii od kilku dni utrzymują się opady śniegu. Od wtorku w większości kraju obowiązują czerwone alerty, podobna sytuacja ma się utrzymać do piątku. Przewiduje się, że w tym czasie spadnie łącznie do 60 centymetrów nowego śniegu, którego i wcześniej nie brakowało. Na przykład w rejonie Salzburga we wtorek na wysokości 2317 metrów nad poziomem morza grubość pokrywy śnieżnej osiągała prawie trzy metry.

Wiele dróg zostało zablokowanych, szczególnie w Styrii. W dolinie Soelktal odciętych od świata zostało około dwóch tysięcy ludzi, w tym turyści.

Autor: ao//rzw / Źródło: Reuters, tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości