Najnowsze

Kilkumetrowe fale w Hiszpanii. Przechodzi burza Karine

Najnowsze


Silny wiatr i kilkumetrowe fale w Hiszpanii, ostrzeżenia najwyższego stopnia przed ulewami we Włoszech. Burza Karine przechodzi nad południem Europy.

Burza Karine nadciągnęła w niedzielę nad Hiszpanię. Prawie w całym kraju silnie wiało. W kilku miejscach porywy osiągały prędkość do 110 kilometrów na godzinę. W północnej części Hiszpanii, w San Sebastian, utworzyły wysokie fale morskie. Jak podają krajowe media, miały wysokość do trzech metrów.

Porywisty wiatr ma występować też we wtorek. Krajowa agencja meteorologiczna AEMET dla większości kraju wydała ostrzeżenia, z czego na dużym obszarze są to alerty drugiego stopnia.

Ulewny deszcz

Obfitych opadów deszczu i silnego wiatru doświadczyli mieszkańcy różnych części kraju. Największą sumę opadów odnotowano w niedzielę w mieście Cáceres w zachodniej Hiszpanii. W ciągu 12 godzin spadło 40 litrów wody na metr kwadratowy.

Ostrzeżenia meteorologiczne w Hiszpanii (meteoalarm.eu)meteoalarm.eu

Opady idą do Włoch

Front atmosferyczny z opadami deszczu zmierza w kierunku Włoch. W Ligurii przed intensywnymi opadami deszczu obowiązują ostrzeżenia najwyższego stopnia.

Prognozowane opady deszczu w kolejnych dniach (Ventusky.com)
Prognozowane opady deszczu w kolejnych dniach (Ventusky.com)Ventusky.com

Autor: ps/rp / Źródło: Olive Press, ERN News

Pozostałe wiadomości