Najnowsze

Kiepskie warunki żaglarskie

Najnowsze

Chmury nad polskimi portami

Deszcz i silny wiatr nie będą w czwartek sprzyjać żeglarzom. Miejscami zagrzmi. Temperatura będzie oscylować w okolicy 20 kresek.

W Kołobrzegu i Międzyzdrojach synoptycy zapowiadają burze. Tam żeglarze na termometrach zobaczą 21 st. C. Pokropi w Ustce. Uwaga, na morzu powieje do 6 st. w skali Beauforta. Najcieplej będzie na jeziorze Miedwie, tam 23 st. C. Wiatr powieje z południowego-zachodu.

Na jeziorach ciepło, ale wietrznie

Pochmurno, ale bez opadów będzie w północno-wschodniej Polsce. W Łebie dzień żeglarzom uprzykrzy temperatura, która osiągnie maksymalnie 19 kresek, i silny wiatr do 6 st. w skali Beauforta. W Jastarni, Sopocie i Krynicy będzie pochmurno, ale bez opadów. Temperatura w tym rejonie osiągnie wartość od 20 do 21 st. C.

Wiatr na mazurskich jeziorach powieje do 5 st. w skali Beauforta. Na jeziorze Nidzkim i Zegrzyńskim zagrzmi, ale będzie ciepło, od 23 do nawet 25 st. C.

Burzowo zrobi się w drugiej części dnia na jeziorze Solińskim, gdzie żeglarze zobaczą na termometrach 25 kresek. Niebo w ciągu dnia będzie pochmurne.

Bałtyk pochmurny i deszczowy

Trudne warunki do żeglowania będą na Bałtyku. Wiatr na morzu powieje do 6 st. w skali Beauforta. Na wschodnim Bałtyku synoptycy prognozują deszcz i 18 st. C, a na zachodnim burze i 20 st. C.

Zimno będzie w Cieśninach Duńskich. Tam na termometrach jedynie 17 kresek i mocno popada.

Greckie i chorwackie słońce dopieści żagle

Piękne słońce i wysokie temperatury będą sprzyjać żeglarzom w Grecji, gdzie temperatura osiągnie wartość nawet 34 st. C. Szczególną ostrożność powinni jednak zachować miłośnicy sportów wodnych w rejonie Cyklad. Tam powieje silny wiatr z północy, na morzu osiągający wartość do 8 st. w skali Beauforta.

Sprzyjające warunki pogodowa czekają na żeglarzy w Chorwacji. Z południowego-zachodu powieje słaby wiatr, do 3 st. w skali Beauforta. Termometry wskażą wartość od 30 do 32 st. C.

Autor: mm/ms / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości