Najnowsze

Jedziesz na wakacje? Będzie gorąco

Najnowsze

Słodkie lenistwo na plaży

Jutro w najbardziej popularnych europejskich i światowych kurortach należy spodziewać się ładnej i wręcz gorącej pogody. Jeśli ktoś właśnie pakuje swoją walizkę na wyjazd, powinien koniecznie wypakować sweter - będzie niepotrzebny.

W Izraelu będzie wyśmienita pogoda dla tych, którzy uwielbiają upały. W Ejlacie słupek rtęci znowu wzrośnie do 40 st. C. Nieco cieplej niż wczoraj będzie w Hajfa, 31 st. C. Temperatura wody bez zmian, 25-27 st. C.

Turyści goszczący na Cyprze nie będą narzekali na pogodę. Od rana mogą liczyć na bezchmurne niebo. Woda najcieplejsza w Larnace, 25 st. C. Będzie gorąco. Najcieplej w Nikozji, 36 st. C. Niewiele chłodniej na południu wyspy.

Zdecydowanie chłodniej, choć w dalszym ciągu ciepło będzie w Bułgarii. Najcieplej w Warnie. Tam 28 st. C.

W północnej Afryce będzie się można wygrzać

W egipskich kurortach będzie bardzo ciepło. W Hurgadzie i w Sharm el Sheik 36 st. C. W Aleksandrii wciąż pochmurnie i nieco chłodniej, 29 st. C.

Miłośnicy morskich kąpieli mogą liczyć na przyjemną temperaturę wody na tunezyjskiej Dżerbie. Tam woda będzie miała 25 st. C. W całym kraju będzie świeciło piękne słońce. Będzie bardzo ciepło od 30 st. C w Tabarce do 34 st. C w Tunisie.

W piątek w Turcji nie powinny się pojawić na niebie chmury. Cały dzień możemy liczyć na bezchmurną pogodę. Najcieplej w Antalaya, aż 38 st. C. Najchłodniej w Istambule. Tam termometry wskażą 28 st. C.

W marokańskim Adagirze będzie gorąco, parno i deszczowo. Temperatura wzrośnie do 32 st. C. Nieco chłodniej w północnej części kraju. W Casablance 28 st. C, a w Tangerze 31 st. C.

Hiszpania… o’le

Wielu turystów ukochało sobie Wyspy Kanaryjskie. Tam klimat jest zdecydowanie łagodniejszy i raczej nie należy się spodziewać upałów. Najcieplej będzie na Teneryfie, 30 st. C. O trzy kreski mniej wskażą termometry na Lanzarote.

Na kontynencie, w Hiszpanii, przelotne deszcze mogą przejść nad Walencją. W pozostałych kurortach należy spodziewać się lekkiego zachmurzenia. Będzie ciepło. Od 26 st. C w Maladze do 28 st. C na Majorce.

We Francji i we Włoszech idealne warunki do zwiedzania

Większe i mniejsze chmury zawisną nad całą Francją. Na szczęście nie spodziewamy się tam opadów deszczu, więc jest to doskonała okazja do zobaczenia przepięknych francuskich winnic. Będzie umiarkowanie ciepło, od 24 st. C do 27 st. C.

We Włoszech temperatura będzie oscylowała wokół 27 st. C. Najcieplej na Sycylii, 29 st. C. Będzie to jedyny słoneczny kurort tego dnia. Nad resztą Półwyspu Apenińskiego pojawią się na niebie gęste chmury. W Rzymie i Neapolu należy spodziewać się opadów deszczu.

Upalna Grecja i zachmurzona Chorwacja

Termometry w Salonikach wskażą jutro 32 st. C, a w Atenach, 33 st. C. Najchłodniej będzie na Krecie, "zaledwie" 28 st. C. We wszystkich większych miejscowościach wypoczynkowych turyści mogą liczyć na przyjemną kąpiel morską. Woda będzie miała 24 st. C.

Chorwacja jutro będzie nieco kapryśna. Rano zamiast słońca do okien zapuka padający deszcz. W Rijece, 25 st. C, w Splicie, 28 st. C. Najładniej i najcieplej będzie w Dubrovniku około 30 st. C.

Od deszczu zgaśnie kubańskie cygaro

W kurortach Ameryki Środkowej wypoczywający urlopowicze nie mają co liczyć na dłuższe przebłysk słońca. Deszcze i burze spodziewane są w Hawanie oraz w Puerto Plata. Pozostałych rejonach, pochmurnie. Najcieplej będzie w Caracas. Tam 34 st. Jeśli ktoś lubi kąpać się w deszczu w bardzo ciepłym morzu będzie miał okazję w Acapulco, Cancun i Hawanie. Wodą będzie tam miała 28-29 st. C.

Pochmurnie w Indiach i w Tajlandii

W Tajlandii i w Indiach będzie bardzo gorąco i pochmurnie. Najcieplej w Madras, aż 37 st. C, a najchłodniej na Bali, 30 st. C. Woda w tych rejonach będzie również bardzo ciepła. Zwłaszcza w tajlandzkim Phuket i Medan, 30 st. C.

Wielu z Was już wyjechało na wakacje. Wysyłacie nam zdjęcia na Kontakt Meteo:

Autor: usa//aq / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości