Najnowsze

Intensywne opady deszczu i burze na południu. Ostrzeżenia

Najnowsze

Prognoza pogody na nocTVN Meteo
wideo 2/21

W nocy ze środy na czwartek nad południem kraju mogą przechodzić burze oraz intensywne opady deszczu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia.

W nocy pogoda na południu kraju może być niebezpieczna. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia dla południowych powiatów województwa śląskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego przez intensywnymi opadami deszczu oraz burzami.

Ostrzeżenia przed burzami

WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE

Na terenie województwa prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu lokalnie do 30 litrów na metr kwadratowy oraz porywami wiatru do 60 kilometrów na godzinę.

Ostrzeżenie obejmuje powiaty: lubaczowski, leżajski, przeworski, jarosławski, przemyski, Przemyśl, łańcucki, rzeszowski, Rzeszów, strzyżowski, brzozowski, bieszczadzki, leski, sanocki, krośnieński, Krosno i jasielski.

Alerty obowiązują do godziny 7 rano w czwartek.

Ostrzeżenia przed intensywnymi opadami deszczu

WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE

Podczas burz w Małopolsce może spaść do 30 l/mkw. deszczu, a wiatr może wiać z prędkością do 70 km/h.

Alert obejmuje powiaty: gorlicki, nowosądecki, Nowy Sącz, limanowski, nowotarski, tatrzański, suski, myślenicki, wadowicki i oświęcimski.

Ostrzeżenie obowiązuje do godziny 9 rano w czwartek.

WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE

W niektórych regionach na Śląsku może prognozuje się opady deszczu do 30 l/mkw. deszczu, a wiatr może powiać z prędkością do 70 km/h.

Alert obowiązuje w powiatach: żywieckim, cieszyńskim, Bielsko-Biała, bielskim, pszczyńskim, Jastrzębiu-Zdroju oraz cieszyńskim.

Ostrzeżenie obowiązuje do godziny 9 rano w czwartek.

Ostrzeżenia meteorologiczne (IMGW)IMGW
Burze z piorunami (Maria Samczuk, Małgorzata Latos/PAP)Maria Samczuk, Małgorzata Latos/PAP

Co oznacza ostrzeżenie pierwszego stopnia?

Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Autor: dd,ao / Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock