Najnowsze

Gwałtowne burze. Kiedy się ich spodziewać

Najnowsze

Shutterstock/VentuskyWrócą burze

Po niszczycielskich zjawiskach pogoda w większości kraju daje nam odetchnąć, ale ta sielanka potrwa jeszcze tylko przez chwilę. Widać powrót opadów deszczu, burz z gradem i silnymi porywami wiatru.

Pierwsze dwa dni kolejnego tygodnia zapowiadają się słonecznie. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie, z kierunku zachodniego.

Zmiany w pogodzie zajdą w środę, kiedy w zachodnich regionach kraju pojawią się przelotne opady deszczu oraz burze z sumą opadu do 10-30 litrów wody na metr kwadratowy. Możliwy jest grad. Poza tym będzie pogodnie. Północno-zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany, w porywach w trakcie burz osiągnie prędkość do 90 kilometrów na godzinę.

Czwartek na Pomorzu upłynie pod znakiem pogodnej aury. Na pozostałym obszarze kraju należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu oraz burz. Kiedy zagrzmi, deszczu spadnie do 10-30 l/mkw., niewykluczone są także opady gradu. W porywach burzowych wiatr z północy rozpędzi się do 90 km/h, a poza tym powieje słabo i umiarkowanie,

W piątek przelotnie popada na zachodzie i północy kraju, a na Suwalszczyźnie wystąpią również burze. W trakcie wyładowań atmosferycznych deszczu spadnie do 10-20 l/mkw. W pozostałych miejscach można liczyć na pogodne niebo. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 90 km/h, północny.

Sprawdź prognozę temperatury na 16 dni.

Autor: ps / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/Ventusky

Pozostałe wiadomości