Najnowsze

Wtórne trzęsienie ziemi na Krecie. Wyspa nękana jest licznymi wstrząsami

Najnowsze

Autor:
anw/dd
Źródło:
ekathimerini.com, CSEM EMSC, tvnmeteo.pl
Trzęsienie ziemi na Krecie
Trzęsienie ziemi na KrecieGoogle Maps
wideo 2/1
Trzęsienie ziemi na Krecie

We wtorek rano doszło do kolejnego trzęsienia ziemi na Krecie. Miało magnitudę 5,4. W ciągu ostatniej doby w Grecji odnotowano ponad 40 wstrząsów - podały służby. Minioną noc wielu mieszkańców w obawie o swoje życie i zdrowie musiało spędzić w namiotach i samochodach.

Do wtorkowego trzęsienia ziemi doszło o godzinie 7.48 czasu lokalnego (w Polsce była godzina 6.48). Miało magnitudę 5,4 - podał Instytut Geodynamiki Narodowego Obserwatorium w Atenach. Jego epicentrum znajdowało się 23 kilometry na południowy zachód od Heraklionu, największego miasta na Krecie.

Jak podało Europejskie Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne, w ciągu ostatniej doby w Grecji odnotowano 43 wstrząsy.

Kreta. Trzęsienie ziemi

Setki mieszkańców Krety spędziło noc z poniedziałku na wtorek w namiotach i parkach lub spało w swoich samochodach w następstwie trzęsienia ziemi, które nawiedziło wioskę Arkalochori w poniedziałek rano. Według świadków silne wstrząsy trwały kilkanaście sekund i były odczuwane w promieniu kilkudziesięciu kilometrów od znajdującego się w głębi lądu, 20 kilometrów na południowy wschód od największego miasta Krety - Heraklionu.

Według Europejskiego Śródziemnomorskiego Centrum Sejsmologiczne (EMSC) trzęsienie ziemi miało magnitudę 6, natomiast greckie służby geologiczne informowały o magnitudzie 5,8. Odnotowano również liczne wstrząsy wtórne o mniejszej sile. 11 osób zostało rannych, a jedna zginęła. Lokalne władze poinformowały o znacznych uszkodzeniach budynków i systemu wodociągowego. Ewakuowano szkoły. 

Trzęsienie ziemi na KrecieCSEM EMSC

Autor:anw/dd

Źródło: ekathimerini.com, CSEM EMSC, tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: CSEM EMSC

Pozostałe wiadomości