Najnowsze

Gdzie będzie można się opalać? Sprawdź prognozę dla światowych kurortów

Najnowsze

Prognoza pogody dla kurortów europejskich
TVN MeteoPrognoza pogody dla kurortów europejskich

W wielu europejskich kurortach niebo będzie zupełnie bezchmurne. Zdarzą się jednak takie miejsca, gdzie turyści zmokną. Deszczowe będą również wyspy Indonezji i Malediwy. Z kolei w Egipcie termometry wskażą nawet 40 st. Celsjusza.

Na Wyspach Kanaryjskich niebo będzie pochmurne. Termometry wskażą od 24 st. na Gran Canarii do 26 st. C na Teneryfie.

Portugalia deszczowa i słoneczna

Portugalia będzie podzielona na dwie części - deszczową i słoneczną. Na północy kraju wczasowicze nie wypoczną na plażach, nad kurortami zawisną chmury deszczowe. Temperatura zawaha się od 22 st. C na północy do 28 st. C na południu.

Na hiszpańskim wybrzeżu niebo będzie pogodne. Synoptycy prognozują od 28 st. C w Barcelonie do 32 st. C w Alicante i Walencji. Na Lazurowym Wybrzeżu słoneczna aura umili czas turystom. Termometry wskażą od 27 st. C w Nicei do 30 st. C w Perpignan. Podobna pogoda panować będzie we Włoszech. W północnych kurortach na niebie mogą pojawić się chmury. Synoptycy prognozują od 27 st. C w Genui do 32 st. C w Cagliari.

Deszczowy Dubrownik i Saloniki

W Chorwacji w większej części niebo będzie pogodne. Jedynie w Dubrowniku turyści mogą spodziewać się przelotnych opadów deszczu. Temperatura zawaha się od 27 st. C w deszczowym kurorcie do 30 st. C w Rijece.

W greckich Salonikach prognozowany jest deszcz. W pozostałych kurortach turyści zobaczą bezchmurne niebo. Termometry wskażą od 29 st. C na Rodos do 31 st. C w Salonikach. Na Cyprze aura będzie słoneczna. Meteorolodzy przewidują od 30 st. C w Pafos i w Limassol do 32 st. C w Larnace.

40 st. C w Egipcie

W Egipcie będzie panowała typowa temperatura dla tej szerokości geograficznej. Na termometrach turyści zobaczą od 30 st. C w Aleksandrii do 40 st. C w Sharm el Sheikh i w Hurgadzie. W Tunezji niebo będzie przejrzyste. Synoptycy prognozują od 30 st. C w Tabarce do 34 st. C w Tunisie.

Deszczowe wyspy na Oceanie Indyjskim

Nad Zatoką Meksykańską burzową aurę odnotuje się tylko w dwóch kurortach: w Acapulco i Hawanie. Termometry wskażą od 31 st. C w Caracas do 34 st. C w Puerto Plata.

Turyści przebywający na Malediwach nie będą zadowoleni z aury. Synoptycy prognozują deszcz, a temperatura wyniesie 31 st. C. Nad Indonezją pogoda również nie sprzyjać będzie opalaniu. W wielu kurortach przewidywany jest deszcz. Termometry wskażą od 26 st. C na Bali do 32 st. C na Sumatrze i w Dżakarcie.

Prognoza pogody dla kurortów światowych
Prognoza pogody dla kurortów światowychTVN Meteo

Autor: mab//tka / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości