Najnowsze

Fred nad Atlantykiem, Jimena nad Oceanem Spokojnym. Niedługo uderzą w lądy

Najnowsze

Fred nad Oceanem Atlantyckim
NOAAFred nad Oceanem Atlantyckim

Na Oceanie Atlantyckim szaleje huragan Fred. Przybiera na sile, zbliżając się do Wysp Zielonego Przylądka - podało w poniedziałek Krajowe Centrum Huraganów (NHC) w Miami. Drugi huragan, Jimena, przemieszcza się nad Oceanem Spokojnym.

W poniedziałek rano prędkość wiatrów tego żywiołu zwiększyła się do 130 km/godz; wiatr może być jeszcze silniejszy.

Oko cyklonu znajduje się około 55 kilometrów na południe od miasta Rabil, położonego na Wyspach Zielonego Przylądka; cyklon przemieszcza się w kierunku północno-zachodnim z prędkością sięgającą 19 km/godz.

Przewiduje się, że w poniedziałek po południu lokalnego czasu i w nocy huragan Fred przejdzie nad Republiką Zielonego Przylądka, gdzie ogłoszono już stan alarmowy.

Jimena

Tymczasem huragan Jimena w szybkim tempie przemieszcza się ponad wodami Oceanu Spokojnego. Maksymalna prędkość wiatru wynosi 240 km/godz.

Oko huraganu Jimena znajduje się około 2,3 tys. km na wschód od miasta Hilo, położonego na wschodnim wybrzeżu Hawajów. Huragan przemieszcza się w kierunku zachodnim i północno-zachodnim z prędkością 28 km/godz. Cyklon ten nie stanowi obecnie zagrożenia dla terenów zamieszkałych.

Autor: PW/kka / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: NOAA

Pozostałe wiadomości