Francja: także krowy będą piły wino

Langwedockie krowy czekają zmiany w diecie

Jesteś tym, co jesz. We Francji pojawił się zatem pomysł, żeby poić krowy winem. Podobno mięso szczęśliwych zwierząt będzie lepsze.

Przykład dali Japończycy. W rejonie miasta Kobe hoduje się krowy rasy wagyu, które pojone są piwem i karmione szlachetną, ekologiczną paszą. Na tym nie koniec, krowy są regularnie masowane i nacierane sake.

Dzięki temu zrelaksowane zwierzęta są źródłem najdroższej wołowiny świata.

Pomysł wcześniej przejęli m.in. Australijczycy, którzy przywiezionym z Japonii krowom wagyu zaczęli dodawać wina do diety. Teraz podobne rozwiązanie zaproponowano we Francji. Chodzi o to, by uzyskać szlachetną i oczywiście drogą odmianę wołowiny.

Napita krowa kosztuje

Cena produkcji potroi się z sześciu euro dziennej stawki żywieniowej na krowę do 18 euro. Mięso z założenia ma być luksusowe, o wyglądzie marmurkowym, na skutek specjalnie układającego się tłuszczu.

Inicjatorem pomysłu jest Jean-Charles Tastavy, przedstawiciel przemysłu winiarskiego z Langwedocji. Powołuje się na hiszpańskie i kanadyjskie badania naukowe, z których wynika, że zrelaksowane zwierzęta dają lepsze mięso - informuje serwis Agro-media.fr.

Tastavy uważa, że optymalna dzienna dawka wina dla krowy wynosi od jednego do półtora litra.

Autor: /ŁUD / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości