Najnowsze

Dwa tygodnie łagodnej jesieni

Najnowsze

Prognoza pogody na 16 dni (TVN Meteo)
Prognoza pogody na 16 dni (TVN Meteo)

W pierwszej połowie października jesień pokaże swoje łagodne oblicze. W tym czasie nie musimy obawiać się pluchy: będzie sporo słońca i niewiele deszczu. Taką atrakcyjną pogodę dopełnią przyjemne temperatury - w najcieplejszych regionach niejeden raz przekroczą 20 stopni.

Pierwszego dnia października pogodnie i sucho będzie na Pomorzu i Ziemi Lubuskiej, w pozostałych regionach może przelotnie padać. Termometry pokażą od 16 st. C na Ziemi Lubuskiej do 20 st.C na Rzeszowszczyźnie.

Może przelotnie kropić

We wtorek pokropi tylko w Małopolsce. Najchłodniejsza będzie Suwalszczyzna (17 st. C), a najcieplejszy Dolny Śląsk (22 st. C). Środa będzie słoneczna już w całej Polsce, a do tego najcieplejsza w tym tygodniu, z temperaturami od 18 st. C na Suwalszczyźnie do 23 st. C w Małopolsce.

CZYTAJ KOMENTARZ SYNOPTYKA DO 16-DNIOWEJ PROGNOZY POGODY

Czwartek zapowiada się bardziej mokry - ma przelotnie padać w całym kraju, a w Małopolsce może zagrzmieć. Lokalnym burzom będą towarzyszyć silniejsze porywy wiatru - do 80 km/h. Termometry pokażą od 17 st. C na Suwalszczyźnie do 21 st. C w Małopolsce. W piątek się rozpogodzi, przelotne opady utrzymają się tylko na północy. Za to zrobi się chłodniej - od 15 st. C na Suwalszczyźnie do 19 st. C w Małopolsce.

Cieplej w drugim tygodniu

Podobne wartości utrzymają się w sobotę, ale już od niedzieli się ociepli. Termometry pokażą wtedy od 16 do 22 st. C i podobne temperatury utrzymają się przez większość drugiego tygodnia października. Najcieplejszym jego dniem ma być wtorek (9 października), kiedy najchłodniejsze regiony odnotują 17 st. C , a najcieplejsze 24 st. C.

Nieco chłodniejszy będzie piątek (12 października) z temperaturami 14-20 st. C. W sobotę i niedzielę znów ma przybyć kilka stopni. Natomiast początek trzeciego tygodnia przyniesie ochłodzenie.

Autor: js/mj/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości