Najnowsze

Drzewo spadło na jadący samochód. Wiatr w Wielkopolsce

Najnowsze

[object Object]
Drzewo spadło na samochódtvn24
wideo 2/16

W Polsce w czwartek z każdą godziną nasila się porywisty wiatr. Wszystko to za sprawą niżu Klaus, który wkroczył dzisiaj do naszego kraju. Pierwsze skutki gwałtownej pogody odczuwalne są w Wielkopolsce – tam na samochód w dwoma pasażerami spadło drzewo.

Polska zaczyna być pod wpływem wiru niżowego Klaus – podała synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek. Z powodu nadejścia frontu, który wkroczył do naszego kraju, zaczął wiać dużo silniejszy wiatr. Po godzinie 15 na Pomorzu zanotowano porywy sięgające prawie 70 kilometrów na godzinę. Silne porywy odnotowano także na południu Polski. Jednak, jak zaznaczyła synoptyk, z upływem dnia wiatr będzie jeszcze silniejszy.

Przed silnymi podmuchami wiatru ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Obowiązują alarmy pierwszego stopnia.

Drzewo zmiażdżyło samochód

Pojawiają się pierwsze skutki wietrznej pogody w Polsce. Około godz. 13 na lokalnej drodze z Gostynia do Stankowa na jadący samochód przewróciło się drzewo. Strażacy otrzymali zgłoszenie po godzinie 14. W aucie znajdowały się dwie osoby, które mogą mówić o szczęściu, bo drzewo zmiażdżyło maskę samochodu, nie naruszając kabiny pasażerów. Drzewo zostało usunięte, a samochód ściągnięto z jezdni. Pojazd nie nadawał się jednak do dalszej jazdy.

Jak przekazał w rozmowie z TVN24 kapitan Marcin Nyczka z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu, drzewo było najprawdopodobniej spróchniałe.

Drzewo spadło na samochód
Drzewo spadło na samochódtvn24

Czwartek nie będzie jedynym dniem z wietrzną i dynamiczną pogodą. Sprawdź naszą pogodę na pięć dni.

Prognozowane porywy wiatru najbliższych dniach (Ventusky.com)
Prognozowane porywy wiatru najbliższych dniach (Ventusky.com)Ventusky.com

Autor: dd / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości