Najnowsze

Deszcz uszczęśliwił mieszkańców Dubaju

Najnowsze

Woda zalała ulice Dubaju

"Od rana w Dubaju leje deszcz. Miasto jest pod wodą" - poinformował Reporter 24 Marcin, Polak mieszkający w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, i zamieścił w Kontakcie 24 zdjęcia. Gwałtowne opady spowodowały w kraju nie lada poruszenie.

W piątek rano (czasu lokalnego) silny deszcz padał w północnej części Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz w Dubaju i Sharjah. Część ulic w tych miastach znalazła się pod wodą. Odnotowano dużą liczbę wypadków, powstały również spore korki.

Utrudniona komunikacja

Z powodu ulewnego deszczu, mocno utrudniony został również ruch na trasie Dubaj - Sharjah. Jak podają lokalne media, niektórzy kierowcy zaparkowali samochody na poboczu, by cieszyć się deszczem.

Wysoki poziom wody zalał niższe kondygnacje budynków w mieście."Mamy trochę nadmiaru wody, ale spokojnie, jesteśmy jak mopy"- napisał na Twitterze jeden z pracowników centrum handlowego w Dubaju.

Deszczowe prognozy

Ulewny deszcz zaczął padać w czwartek wieczorem. W wielu regionach kraju opady mają występować również w sobotę i niedzielę - poinformowała tamtejsza agencja meteorologiczna. "Niebo nad wieloma obszarami kraju będzie pochmurne. Lokalnie możemy spodziewać się intensywnych opadów"- poinformowano na stronie internetowej Krajowego Centrum Meteorologii i Sejsmologii (NCMS).

Według synoptyków w nocy w obszarach górskich będzie wiać zimny wiatr a temperatura może spaść do 10 stopni Celsjusza.

Tamtejszy Zarząd Dróg i Transportu wydał komunikat dla kierowców, by w czasie deszczowej pogody zachowali szczególną ostrożność.

Czytaj także w Kontakcie 24

Front atmosferyczny nad Zatoką Perską (NASA)

Autor: js,adsz/tka / Źródło: Kontakt 24, NASA, khaleejtimes.com

Pozostałe wiadomości