Najnowsze

Coraz więcej jesiennego chłodu

Najnowsze

Długoterminowa prognoza pogody
Długoterminowa prognoza pogody

Z ciepłem żegnamy się definitywnie. Czas na typowo jesienne temperatury. Na horyzoncie widać krótkotrwałe ocieplenie w połowie miesiąca.

W nadchodzącym tygodniu szału wysokich temperatur nie będzie. Dlatego lepiej szybko wymieńcie zawartość szafy. Pierwszeństwo powinny znaleźć w niej bluzki z długim rękawem, swetry, kozaki, a nawet ciepłe kurtki, bowiem nad ranem i późnym wieczorem będzie bardzo chłodno. Jesień zacznie dawać nam się we znaki.

Początek tygodnia chłodny, w weekend ocieplenie

Do piątku maksymalna wartość temperatury wyniesie raptem 13 st. C - i to w najcieplejszym miejscu Polski. Na północy powinno być o kilka kresek chłodniej, około 9-10 st. C. To duża zmiana w porównaniu z zeszłym tygodniem, kiedy na termometrach widzieliśmy ponad 20 st. C.

Lekkie ocieplenie da sie zauważyć dopiero w weekend. Warto na ten czas zaplanować aktywność na świeżym powietrzu. Będzie jeszcze szansa na wyprawę rowerową, rolki lub po prostu długi spacer po lesie. W sobotę, 13 października, słupki rtęci w najcieplejszym momencie dnia i najcieplejszym regionie kraju powinny wskazać 16 st. C. W piątek i niedzielę ma być podobnie, do 15 st. C.

Ciepła połowa miesiąca

Po weekendzie czeka nas jednodniowe ochłodzenie. W poniedziałek 15 października termometry wskażą od 9 st. C w najchłodniejszym miejscu kraju, do 13 st. C w najcieplejszym. Na szczęście będzie to tylko jednodniowy trend. Jeśli nie zmieni się gwałtownie cyrkulacja powietrza, z każdym dniem zacznie robić się coraz cieplej. Jeż we wtorek, 16 października, powietrze nagrzeje się do maksymalnej wartości 17 st. C, a w środę aż do 19 st. C. Równie ciepło powinno być w kolejnych dniach, do piątku włącznie.

Im bliżej listopada, tym chłodniej

Niestety od 20 października zacznie robić się naprawdę chłodno. Temperatury rzędu 7-11 st. C w najcieplejszym momencie dnia mało kogo ucieszą. Przypominamy, że jeszcze niedawno z takimi wartościami mieliśmy do czynienia tylko nocą.

Autor: mm/mj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości