Najnowsze

Ciepły koniec września. Nawet 29 st. C

Najnowsze

Tomasz Wasilewski o prognozie pogody do końca miesiąca (TVN24)
Tomasz Wasilewski o prognozie pogody do końca miesiąca (TVN24)

Ciepły początek, a potem kilka chłodnych i mokrych dni - tak zapowiada się nadchodzący tydzień. Synoptycy mają jednak dobre wieści: ponura jesienna aura nie utrzyma się długo. Szybko znów zrobi się cieplej i tak pozostanie do końca miesiąca.

Na początku trzeciego tygodnia września nie powinniśmy narzekać na pogodę. Będzie dość pogodnie, a termometry pokażą nawet 25-26 st. C w najcieplejszych regionach, w najchłodniejszych natomiast 18-21 st. C. Od środy zacznie się ochładzać, temperatury obniżą się o ok. 4 stopnie w stosunku do ppoprzedniego dnia.

Jeszcze mniej przyjemnie zrobi się w czwartek - najwyższe temperatury w kraju nie przekroczą 18 st. C, a najchodniejsze miejsca odnotują 15 st. C. W piątek sytuacja zacznie się poprawiać, ale możemy jeszcze czuć chłód - termometry pokażą od 16 do 21 st. C. W te dni w niektórych rejonach możemy też spodziewać się opadów.

Przyjemny koniec miesiąca

Poprawę pogody wyraźnie odczujemy w sobotę. Temperatury wyniosą wtedy od 20 do 24 st. C i w kolejne dni będą lekko wzrastać. Ostatni tydzień września zapowiada się naprawdę przyjemnie - w najcieplejszych miejscach kraju termometry pokażą w tym czasie 25-29 st. C, najchłodniejsze regiony odnotują 22-24 st. C. Kulminacyjnym dniem będzie środa 26 września, kiedy temperatury wyniosą 24-29 stopni.

Pierwsze dni października również zapowiadają się nie najgorzej. W najcieplejszych częściach Polski temperatury utrzymają się na poziomie 24 st. C, w chłodniejszych regionach ma być 18-19 st. C.

Autor: js/mj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości