Najnowsze

Chmury nad morzem i jeziorami

Najnowsze

Prognoza pogody dla żeglarzy, 12.08
Prognoza pogody dla żeglarzy, 12.08

Piątek dla wilków morskich żeglujących po zachodnich wodach przybrzeżnych zapowiada się chłodny, deszczowy i całkiem wietrzny, do 6 st. Beauforta. Po raz kolejny najlepsze warunki na Cykladach, tam mocno powieje.

Po zachodniej stronie Wybrzeża, od Międzyzdrojów po Łebę, wiatr z południowego zachodu osiągał będzie prędkość 3-6 stopni w skali Beauforta. Synoptycy spodziewają się burz nad jeziorem Miedwie oraz w Kołobrzegu. W pozostałej części będzie padać. Chłodno, od 19 st. C w Ustce i Kolobrzegu do 20-21 st. C w Międzyzdrojach.Na wschodnim Wybrzeżu pogoda podobna. Wiał będzie nieco słabszy wiatr z południowego zachodu. W Jastarni, Sopocie do 4 stopni w skali Beauforta, a w Krynicy Morskiej oraz w Łebie do 5 stopni. W całym regionie będzie padać. Mogą też wystąpić burze w Łebie i w Sopocie. Chłodno, od 19 do 21 st. C.Na otwartych wodach zimno i deszczowoW piątek na pełnym morzu będzie padać. W środkowej i zachodniej części Bałtyku powieje z prędkością do 6 stopni w skali Beauforta. Nieco słabszy wiatr z południowego wschodu we wschodniej części, 2-3 stopni w skali Beauforta. Temperatura, od 17 do 18 st. C.W Cieśninach Duńskich pogoda również nie będzie rozpieszczała żeglarzy. Zapowiada się zimny i deszczowy dzień. Na termometrach pojawi się 17 st. C. Wuał będzie wiatr z północnego wschodu, 3-5 stopni w skali Beauforta.Na jeziorach będzie padać

Pogodę nad jeziorem Solińskim moża określić jako ładną. Będzie słonecznie i ciepło, 22 st. C. Powieje z południowego zachodu, 2-3 stopni w skali Beauforta.

Nad polskimi jeziorami będzie padać. Na Mamrach, Śniardwach i nad Zalewem Zegrzyńskim powieje z południowego zachodu do 4 stopni w skali Beauforta. Na pozostałych jeziorach do 3 stopni w skali Beauforta. Ciepło, od 20 st. C na Mamrach do 22 st. C na jeziorze Nidzkim i Śniardwach. Żeglujący na Zalewie Zegrzyńskim mają szansę na przebłyski słońca.

W Chorwacji doskonałe warunki

W Chorwacji piątek będzie słoneczny i ciepły. Od 28 st. C w Rijece i Dubrovniku do 30 st. C w Splicie. W Zadarze wiał będzie wiatr zz północnego zachodu o sile 3-5 stopni w skali Beauforta, a w Splicie z zachodu, 2-3 stopnie. Z południowego zachodu powieje w Rijece (2-3 stopnie) oraz w Dubrovniku (3-5 stopni).

Na Cykladach nieźle powieje

W piątek na Cykladach wiał będzie wiatr z północy o sile 6-8 stopni w skali Beauforta. Wiatr o tym samym kierunku będą mieli żeglarze w Atenach (2-4 stopnie) i na Sporadach (3-6 stopni). W Salonikach powieje z północnego zachodu o sile 3-5 stopni w skali Beauforta, a na Korfu z zachodu (2-5 stopni). Gorąco, od 26 st. C na Cykladach do 31 st. C w Atenach i na Sporadach.

Autor: usa//aq,ms / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości