Chłodny, mokry weekend. Od poniedziałku bez burz

Prognoza pogody na 5 dni (TVN24)
Prognoza pogody na 5 dni (TVN24)
Prognoza pogody na 5 dni (TVN24)

Ci, którzy w ostatnich dniach narzekali na upał, w piątek powinni być zadowoleni z lekkiego ochłodzenia. Niestety w następne dni temperatura będzie jeszcze bardziej się obniżać. Na dodatek czeka nas weekend z deszczem, burzami, a lokalnie nawet gradem. - Burze się utrzymają do niedzieli. Od poniedziałku będzie pogodnie, ale chłodno - zapowiada synoptyk TVN Meteo Wojciech Raczyński.

Wychodząc z domu w piątek, warto zabrać parasole, które przydadzą się, gdy złapią nas przelotne opady deszczu. Trzeba się też liczyć z burzami, którym na wschodzie może towarzyszyć grad. - Tam, gdzie będzie burza i spadnie deszcz, mogą być dość intensywne te opady, do 20 l/m2 - mówi synoptyk Wojciech Raczyński. - Z tym że to będą lokalne opady, niektóre miejsca pozostaną suche - dodaje.

Piątek będzie też pierwszym nieco chłodniejszym dniem po kilku dniach upałów. Termometry pokażą od 17 st. C na Kaszubach do 25 st.C w południowo-wschodnich rejonach kraju. Wiatr przez większość dnia będzie słaby i umiarkowany, ale podczas burz porywy mogą osiągać do 90km/h.

Weekend mokry i chłodny

Na słoneczną sobotę mogą liczyć przebywający na Podkarpaciu i południowym-wschodzie. W pozostałych częściach kraju będzie przelotnie padać, wystąpią też burze – lokalnie z gradem.Termometry pokażą od 15 st. C na Pomorzu do 24 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr może się nasilać podczas burz.

W niedzielę pogodnie będzie tylko na Pomorzu. Poza tym przelotne opady deszczu i burze – lokalnie z gradem. Odczujemy spadek temperatur. Na Pomorzu będzie tylko 13 st. C, a w najcieplejszej Małopolsce 23 st. C. Silny wiatr powieje tylko podczas burz.

Po niedzieli słonecznie

Z początkiem tygodnia burze i opady ustaną. W poniedziałek w całym kraju będzie się można cieszyć słońcem i pogodnym niebem. Będzie jednak niezbyt ciepło: od 13 st. C na Suwalszczyźnie do 17 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

Podobna pogoda będzie we wtorek, ale temperatury w porównaniu z poprzednim dniem lekko wzrosną. Termometry pokażą od 16 st. C na Suwalszczyźnie do 21 st. C na Dolnym Śląsku. W obydwa dni nie powinien dokuczać wiatr.

Autor: js/mj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości