Najnowsze

Chcą poznać prawdę o Wielkiej Stopie. Spotkali się na niezwykłym seminarium

Najnowsze


Czy Wielka Stopa istnieje? Żeby sprawdzić stan naukowej wiedzy na temat tego mitycznego stworzenia, grono zapaleńców spotkało się na seminarium w mieście Tridelphia w stanie Wirginia Zachodnia.

Naukowcy, a także ludzie zainteresowani tym, czy Wielka Stopa (amerykanie mówią na nia również Sasquatch) - mityczne stworzenie, które według niepotwierdzonych doniesień żyje w Górach Skalistych - faktycznie istnieje, zebrali się w sali konferencyjnej miejscowego sklepu sieci Cabela's.

Dlaczego akurat tam? Cabela's to firma zaopatrująca w sprzęt m.in. myśliwych i - jak podkreśla pracujący dla niej Bud Forte - w jej interesie leży wspieranie inicjatyw, które mają za zadanie zgłębianie tajemnic natury.

"Chcemy znać prawdę"

- Jeżeli Wielka Stopa Faktycznie istnieje, to chcemy znać prawdę. Nie ma wśród nas ludzi odpowiednio wykształconych, by to potwierdzić. Dlatego też zaprosiliśmy do siebie zawodowych badaczy - powiedział Forte.

Największy znawca Wielkiej Stopy

W seminarium, które orgainizowane jest już od tzrech lat, uczestniczył Jeff Meldrum, profesor anatomii i antropologii na Uniwersytecie Stanowym w Idaho. Meldrum, który uchodzi za jednego z największych znawców Wielkiej Stopy, przyciągnął na spotkanie setki zainetresowanych. Pokazywano zdjęcia, filmy wideo, odlewy i inne rzeczy, które mogą świadczyć o istnieniu Wielkiej Stopy. Zgromadzeni naukowcy opowiadali o metodach badawczych, które mogłyby pomóc go odnaleźć.

Może mieć 3 m i prowadzić nocny tryb życia

"Wielką Stopę" opisuje się jako licząca sobie nawet 3 metry wysokości, dwunożną, człekopodobną istotę, pokrytą gęstym i krótkim futrem. Zwierzę to ma głowę podobną do głowy goryla. Ponieważ najczęściej natykano się na nie w nocy, istnieje podejrzenie, że może prowadzić nocny tryb życia. Dotąd jeszcze nikomu nie udało potwierdzić oficjalnie jego istnienia.

Autor: map//bgr / Źródło: ENEX