Będzie coraz cieplej. W połowie miesiąca nawet 15 stopni

Będzie się robić coraz cieplej

Przez najbliższe dwa tygodnie pogoda będzie się robić coraz bardziej wiosenna. Według prognozy długoterminowej czeka nas spore ocieplenie. Już pod koniec tego tygodnia będziemy mogli liczyć na dodatnie temperatury w całym kraju. W połowie miesiąca natomiast w najcieplejszych miejscach termometry pokażą nawet 15 stopni C.

Na początku tygodnia w całym kraju będzie słonecznie, jedynie na wschodzie kraju może się trochę chmurzyć, a na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu lokalnie możliwy słaby śnieg.

Wpływ wyżu znad Skandynawii sprawi, że bedzie dosyć chłodno. Najniższe temperatury bedą we wschodnich województwach - w najcieplejszych momentach dnia wyniosą -2 i -3 st. C. W centrum kraju osiągną najwyżej 3 st., a na zachodzie 6-7 st.

Od czwartku dodatnie temperatury

Po czwartku pogoda zacznie sie zmieniać. W większości kraju zrobi się pochmurno z opadami śniegu i śniegu z deszczem, wolny od nich pozostanie tylko północny wschód. Temperatury maksymalne będą dodatnie: od 1 st. C na Suwalszczyźnie do 6 st. C na Dolnym Śląsku.

W weekend 10-11 marca temperatury zaczną wyraźnie rosnąć. Będzie to zauważalne zwłaszcza na zachodzie kraju - tam w najcieplejszych godzinach sięgną 8-9 st. Na wschodzie utrzymają się w poblizu zera.

W połowie miesiąca powyżej 10 stopni

W kolejne dni sukcesywnie będzie się robić coraz cieplej. Na zachodzie termometry będa pokazywać 11, 13, a w połowie tygodnia nawet 15 stopni. Mieszkańcy wschodnich rejonów będa się musieli zadowolić nieco skromniejszymi wartościami: 2, 5 do 7 stopni.

W końcu tygodnia ten wzrost temperatur lekko się zatrzyma. termometry pokażą wtedy najwyżej 6 stopni w najchłodniejszych rejonach, a 12-13 w najcieplejszych. Natomiast niedziela 18 marca i początek następnego tygodnia znów będą cieplejsze: od 7 do 15 stopni.

Autor: js/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości