Najnowsze

Alert RCB: burze, silny wiatr, ulewny deszcz. "Jeśli możesz, zostań w domu"

Najnowsze

[object Object]
Omenaa Mensah o gwałtownych burzach w piątektvn24
wideo 2/4

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało w piątek przed południem alert RCB do mieszkańców przebywających na krańcach wschodnich i południowych Polski. Ostrzega przed burzami, silnym wiatrem, ulewnym deszczem i gradem.

"Dziś i w nocy (25/26.06) burze, silny wiatr, ulewny deszcz i lokalnie grad" - czytamy na Twitterze Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Alert RCB

Alertem objęte są województwa: podkarpackie, lubelskie oraz części małopolskiego, śląskiego, podlaskiego i mazowieckiego

RCB apeluje, aby nie chować się pod drzewami i zabezpieczyć rzeczy, które mogą być porwane przez wiatr i stanowić zagrożenie.

Centrum przypomina także, że w trakcie burzy należy w razie możliwości zostać w domu.

Obowiązują też alarmy IMGW

Czym jest alert RCB?

Alert RCB to SMS-owy system ostrzegania przed zagrożeniami. Na alert RCB nie trzeba się zapisywać. Osoby, które znajdą się na obszarze potencjalnego wystąpienia sytuacji kryzysowej zagrażającej życiu, otrzymają na swój telefon komórkowy krótką wiadomość tekstową (SMS) z informacjami dotyczącymi rodzaju zagrożenia wraz z lokalizacją, a także źródłem ostrzeżenia. Nie ma znaczenia, z którym operatorem zawarliśmy umowę. Nowelizacja Prawa telekomunikacyjnego oraz niektórych innych ustaw z 11 czerwca 2018 roku nakłada na wszystkich operatorów obowiązek niezwłocznego wysłania komunikatu do wszystkich użytkowników na określonym przez dyrektora RCB obszarze. Komunikaty są wydawane tylko w wyjątkowych sytuacjach, które realnie mogą zagrażać życiu i zdrowiu człowieka.

Autor: anw/dd / Źródło: tvnmeteo.pl, RCB

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock, RCB

Pozostałe wiadomości