Najnowsze

26 maja na COVID-19 zmarło ponad trzy razy więcej osób niż dzień wcześniej. Statystyki

Najnowsze

[object Object]
Najważniejsze jest to, w jakiej fazie epidemii się znajdujemytvn24
wideo 2/21

Ostatniej doby odnotowano gwałtowny wzrost liczby śmiertelnych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, jak podaje serwis worldometers.info. W Stanach Zjednoczonych zmarło łącznie już ponad 100 tysięcy ludzi. Ile osób walczy z chorobą, a ile wyzdrowiało? Sprawdź aktualne statystyki.

Z pandemią COVID-19 zmaga się ponad 200 państw i terytoriów na świecie. We środę rano całkowita liczba zakażeń patogenem wynosiła ponad 5,6 miliona.

Według danych z portalu worldometers.info najwięcej zachorowań na COVID-19, chorobę wywoływaną przez koronawirusa SARS-CoV-2, odnotowano w Stanach Zjednoczonych. Zachorowało tam ponad 1,7 miliona osób.

Na drugim miejscu pod tym względem znajduje się Brazylia, gdzie potwierdzono ponad 394 tysiące przypadków. Kolejna w tej statystyce jest Rosja. Odnotowano tam ponad 362 tysiące zakażeń.

Trendy w liczbie zakażonych

26 maja na całym świecie przybyło ponad 91 tysięcy nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2.

W maju liczba nowych przypadków ciągle się waha. Od 17 maja obserwowano tendencję wzrostową. Od 23 maja widoczny był spadek, a 26 maja liczba kolejnych zachorowań znów wzrosła.

Dane liczbowe aktualizowane są na bieżąco. Wykresy aktualizowane są raz dziennie.

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem (tvnmeteo.pl za worldometers.info)tvnmeteo.pl za worldometers.info

Gdzie zmarło najwięcej osób

W wyniku zakażenia koronawirusem na świecie zmarło ponad 350 tysięcy osób. Najwięcej, bo ponad 100 tysięcy zgonów, odnotowano w Stanach Zjednoczonych.

Na drugim miejscu pod względem łącznej liczby ofiar śmiertelnych znajduje się Wielka Brytania, gdzie na COVID-19 zmarło ponad 37 tysięcy osób. Na trzecim miejscu są Włochy, gdzie odnotowano blisko 33 tysiące zgonów w konsekwencji zakażenia SARS-CoV-2.

26 maja odnotowano nagły wzrost liczby kolejnych zgonów. Zmarły ponad cztery tysiące osób. To blisko o trzy tysiące więcej niż poprzedniego dnia.

Dzienny bilans ofiar śmiertelnych (tvnmeteo.pl za worldometers.info)tvnmeteo.pl za worldometers.info

Aktywne przypadki

Obecnie na całym świecie notuje się ponad 2,9 miliona tak zwanych aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem, czyli osób, które aktualnie zmagają się z chorobą.

U ponad 2,8 mln zakażonych choroba ma łagodny przebieg. Stanowi to 98 procent przypadków. Stan ponad 53 tysięcy osób, czyli dwóch procent pacjentów, jest poważny lub krytyczny.

Do tej pory wyzdrowiało ponad 2,4 miliona osób. 26 maja liczba kolejnych osób, które wyszły z choroby, wyniosła ponad 65 tysięcy.

Aktywne przypadki (tvnmeteo.pl za worldometers.info)tvnmeteo.pl za worldometers.info)
Nowe przypadki oraz wyzdrowienia (tvnmeteo.pl za worldometers.info)tvnmeteo.pl za worldometers.info)

Autor: ps / Źródło: worldometers.info

Pozostałe wiadomości