Ulewne deszcze z gradem zniszczyły część prefektury Kashi w autonomicznym regionie Chin, Xinjiang Uygur. Silne uderzenia lodowych kul raniły ludzi, zabijały zwierzęta i niszczyły uprawy, główne źródło dochodu mieszkańców regionu.
W sobotę wakacyjna będzie przede wszystkim temperatura. W wielu regionach kraju spodziewać się możemy przejaśnień, ale zdaniem synoptyków wszędzie mogą zdarzyć się burze i dojść do przelotnych opadów deszczu.
Kolejne efekty intensywnych opadów deszczu, a nawet gradu przypomina Dorota Gardias w ostatnim odcinku "Meteo Maniaka". Podsumowuje także inne ważne wydarzenia pogodowe ubiegłego tygodnia. Obejrzyj magazyn w portalu TVN Meteo!
To nie pierwszy raz, kiedy Reporterzy 24 udowadniają nam, jak dobrą mają rękę do zdjęć pogody. Do naszego serwisu spływają fotografie piątkowych burz. Dla pasjonatów mamy dobre wieści, dla reszty naszych internautów nie najlepsze - w nocy znowu zagrzmi.
Przed nami kolejny dzień, podczas którego lepiej spędzić czas na lądzie, niż na wodzie. W sobotę na Bałtyku spokojnie i deszczowo, a im dalej na wschód, tym większe niebezpieczeństwo nawałnic.
Na zachód od Trójmiasta w sobotę przelotnie popada, co niekoniecznie przypadnie do gustu wypoczywającym turystom. I tak będą oni mieli więcej powodów do zadowolenia, niż urlopowicze przebywający bardziej na wschodzie. Tam w sobotę prawdopodobnie zagrzmi.
W dotkniętej klęską głodu Somalii wybuchła epidemia cholery. Brudna woda i złe warunki sanitarne doprowadziły do zwiększonej liczby przypadków tej choroby w stolicy kraju, Mogadiszu - ostrzegła w piątek Światowa Organizacja Zdrowia.
Co najmniej 26 osób jest rannych, a 30 domów zostało uszkodzonych w wyniku trzęsienia ziemi, które w czwartek nawiedziło wschodni region Chin Xinjiang.
Nadbałtyckie plaże od kilku dni są skąpane w deszczu. Urlopowicze spuszczają nos na kwintę, bo na złocistą opaleniznę nie ma co liczyć. Są jednak tacy, którzy potrafią wykorzystać deszczową aurę i utrwalić oblicze winowajcy.
Długi weekend pogodowo zapowiada się w Polsce bardzo różnorodnie. Na szczęście w najpopularniejszych regionach wypoczynkowych nie zabraknie słońca. By jednak tradycji stało się zadość, również popada i zagrzmi.
Małpy człekokształtne to nadzwyczaj mądre zwierzęta. Do tego stopnia, że władze Tajlandii postanowiły włączyć je w kampanię społeczną. Orangutan z zoo w Bangkoku uczy dzieci bezpiecznej jazdy na rowerze.
W Stanach Zjednoczonych powstaną nowoczesne oczyszczalnie, które przekształcą ścieki w wodę pitną. Mają zapobiec w przyszłości problemowi suszy, która w tym roku dotkliwie uderzyła w południowo-wschodnią część kraju.
O tym, że nadmiar gadżetów może być niebezpieczny, przekonała się grupa turystów z Niemiec. Ich supernowoczesny autokar jadący w stronę Kaliningradu ściągnął... piorun kulisty - donosi Ria Novosti.
Rząd Japonii podjął wstępną decyzję o utworzeniu nowej agencji bezpieczeństwa nuklearnego. Ogromny wpływ miała na nią narastająca na całym świecie krytyka. Może dzięki nowemu programowi rolnicy w przyszłości nie będą musieli się martwić o zyski z upraw.
Po prawie trzyletniej podróży marsjański pojazd Opportunity dotarł do krateru Endeavour. Teraz czeka go wykonanie szeregu badań skał, których człowiek nigdy wcześniej nie widział na oczy.
Piątek przywita słońcem mieszkańców południowo-wschodniej i centralnej Polski. Będzie ciepło, na termometrach zobaczymy powyżej 20 kresek, a w Małopolsce słupki rtęci podskoczą do 27. Niestety północ i zachód nadal będą pochmurne i deszczowe.
Piątek dla wilków morskich żeglujących po zachodnich wodach przybrzeżnych zapowiada się chłodny, deszczowy i całkiem wietrzny, do 6 st. Beauforta. Po raz kolejny najlepsze warunki na Cykladach, tam mocno powieje.
Strażacy nadal walczą z płonącymi lasami w centrum Portugalii. Ogień pojawił się w Santo Amaro de Tavares w regionie Viseu. Naukowcy zapowiadają jednak, że opracowany przez nich projekt nie pozwoli na dalsze katastrofy.
Podczas, gdy hiszpańscy meteorolodzy wprowadzają ostrzegają przed uciążliwymi upałami, w Polsce piątek minie pod znakiem deszczu i brzydkiej pogody. Jedynie turyści wypoczywający w południowo-wschodniej części kraju będą mieli okazję wystawić twarz do słońca.
Ponad 500 mieszkańców i turystów przebywających w nadmorskim kurorcie Punta Paloma na południu Hiszpanii, niedaleko Kadyksu, zostało odciętych od świata. W środę olbrzymia wędrująca na zachód wydma zasypała jedyną drogę prowadzącą do tej miejscowości.
Wschody słońca nigdy nie są takie same. Czasami udaje się na niebie zobaczyć niebywałe zjawiska. Szczęście miał jeden z Reporterów 24, któremu udało się sfotografować zielono-żółty wschód słońca.
Pięć osób w wieku 24-28 lat, w tym troje studentów Politechniki Gdańskiej, chce objechać na rowerach, jako pierwsi w historii Polacy, jezioro Titicaca w Ameryce Południowej. To największe wysokogórskie jezioro na Ziemi.
Postęp cywilizacyjne, ciągłe życie w biegu wywołują u ludzi napięcie i stres - stwierdzili leśnicy i zlecili przeprowadzenie sondażu, dzięki któremu stwierdzono co nas najbardziej stresuje i jaki jest na to najlepszy lek. Lekarstwo na chorobę XXI wieku okazało się proste: wystarczy wybrać się do lasu.
O szczęściu do pogody w najbliższych dniach będą mogli mówić mieszkańcy południowej i wschodniej Polski. Słońce zagości tam na dobre, a układy ciśnienia sprawią, że słupki rtęci w niedzielę pokażą nawet 30 st. C.
Dobra pogoda na południu kraju będzie sprzyjać w czwartek pieszym wędrówkom, a na szczytach dostaniemy rekompensatę za włożony trud - widoczność będzie doskonała.