Najnowsze

20 tys. dolarów do wygrania w konkursie NASA

Najnowsze

Amerykańska agencja kosmiczna zorganizowała konkurs
NASAAmerykańska agencja kosmiczna zorganizowała konkurs

NASA zorganizowała konkurs, w którym może wziąć udział każdy. Uczestnicy mają za zadanie zaprojektować element statku kosmicznego, który będzie wykorzystany do badań Marsa. Agencja kosmiczna przygotowała nagrodę - 20 tys. dolarów. To nie lada gratka dla ludzi, którzy pasjonują się technologiami kosmicznymi.

NASA zorganizowała konkurs na projekt części statku. Uczestnicy powinni przesyłać pomysły zastąpienia bezużytecznego balastu czymś, co może się przydać do badań. Konkurs Mars Balance Mass Challenge będzie trwać do 21 listopada. Agencja kosmiczna przeznaczy dla zwycięzcy nagrodę - 20 tys. dolarów. Wręczenie pieniędzy odbędzie się w styczniu 2015 roku.

Projekt odważników

Aby statek kosmiczny wylądował, musi w trakcie tej czynności zrzucić stopniowo około 300 kg masy po to, by zredukować prędkość. Do tej pory były to nieprzydatne odważniki, które odrzucane były w przestrzeń kosmiczną. NASA oczekuje pomysłów, które pomogą zastąpić te bezużyteczne ciężary czymś, co może stać się pożyteczne przy badaniach Marsa.

Marsonauci

Oczy ludzi na całym świecie od 1960 roku zwrócone są w stronę Marsa. W latach 90. ubiegłego wieku na Czerwonej Planecie zaczęły lądować roboty kołowe. W 2012 roku na Marsie wylądował łazik Curiosity. Zdarzenie zostało zarejestrowane na kamerze, po czym nagranie udostępniono w internecie. Obecnie agencja kosmiczna planuje misje "Marsonautów".

Autor: mab/mk / Źródło: NASA, innocentive

Źródło zdjęcia głównego: NASA

Pozostałe wiadomości