Informacje
 • Z wybiegu w zoo zniknęła małpka Kali

  13-02-2019 17:27 Ta historia ma szczęśliwe zakończenie
  Lwy zabijają około 100 osób rocznie Foto: ENEX | Video: TVN24

  Nieznany sprawca dopuścił się kradzieży z ogrodu zoologicznego Palm Beach Zoo & Conservation Society. Zaginęła Kali, małpa z rzadkiego gatunku miko czarny. Na szczęście małpka cała i zdrowa wróciła już do zoo.

  O szczęśliwym zakończeniu historii poinformowała w środę policja z West Palm Beach. - Jesteśmy wdzięczni wytrwałym i pełnym zapału detektywom oraz policji zaangażowanym w naszą sprawę - mówiła Margo McKnight, dyrektorka zoo. Kali wróciła do ogrodu zoologicznego we wtorek, tuż przed północą.

  Ślady włamania

  Zaginięcie małpki zauważono w poniedziałek podczas porannego obchodu.

  Prawdopodobny moment kradzieży utrwaliła kamera monitoringu. Na nagraniu widać, jak nieznana osoba kręciła się w pobliżu zachodnich ogrodzeń zoo. Władze ogrodu potwierdziły również ślady włamania na wybiegu Kali.
  "Kali ma się dobrze"

  Czas grał kluczową rolę, ponieważ dwunastoletnia Kali walczy ze stanem zapalnym. - Kali wymaga specjalnej diety i opieki. Ona waży niespełna pół kilograma, przyjmuje leki przeciwzapalne - informowała Nancy Nill, stowarzyszona kurator ds. dobrostanu zwierząt.

  Na szczęście Kali wróciła do zoo w dobrym zdrowiu. - Kali ma się dobrze biorąc pod uwagę, że nie przyjmowała leków - zapewniała McKnight. - Nasz zespół opiekunów ściśle ją obserwuje. Chcemy ponownie połączyć Kali z Quito, jej partnerem, tak szybko, jak pozwoli na to jej zdrowie - dodał.

  "Dziękujemy wszystkim"

  Dyrektorka zoo podkreśliła, że zewsząd napływały wyrazy wsparcia. - Dziękujemy wszystkim, którzy odegrali rolę w bezpiecznym sprowadzeniu Kali do domu - zaznaczyła. Dodała również, że władze ogrodu będą pracować, żeby wprowadzić w zoo lepsze zabezpieczenia.

  Kali trafiła do Zoo w Palm Beach z Milwaukee w stanie Wisconsin 3 września 2009 roku.

  Małpy z gatunku miko czarny są narażone na wyginięcie. Zamieszkują lasy zachodniej części Ameryki Południowej. Mają czarną, długą sierść, która tworzy wokół głowy rodzaj grzywy. Dorastają do dwudziestu kilku centymetrów, a ich ogon ma nawet 30 centymetrów długości.
Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...