Informacje
 • Silne burze i powodzie we Francji.
  "Woda podniosła się bardzo szybko"

  19-06-2021 08:47 Niebezpiecznie jest od środy

  Napływ gorącego powietrza spowodował, że we Francji pojawiły się bardzo silne burze z intensywnymi opadami deszczu. W niektórych regionach, jak na przykład w gminie Latresne pod Bordeaux, doszło do powodzi. Co gorsza, pogoda nie uspokoi się także w sobotę.

  Przez południowo-zachodnie regiony Francji w środę i w czwartek przetoczyły się silne burze. W pobliżu Bordeaux (region Nowej Akwitanii) woda przedostała się do domów i zalała drogi. Lokalne media podały, że trzy osoby zostały ranne. Z powodu niebezpiecznej aury w tysiącach gospodarstw domowych zabrakło prądu.

  - Najpierw, około godziny 21 w środę wylała rzeka Pian. Wody jest pełno, w całym mieście. Potem gdy poziom wody zaczął opadać, wylała inna rzeka La Pimpine, biegnąca przez środek miasta - opowiadał burmistrz gminy Latresne Ronan Fleho.

  - Woda podniosła się bardzo szybko, a ja natychmiast ewakuowałam się z resztą sąsiadów - powiedziała Christiane, mieszkanka gminy Latresne.

  Wciąż może grzmieć i padać

  Gwałtowna pogoda ma utrzymać się jeszcze przez kilka dni. Od środy w kraju obowiązywały ostrzeżenia meteorologiczne przed burzami. Alerty zostały obniżone do pierwszego stopnia.

  Niebezpieczne burze to skutek napływu gorącego powietrza. W sobotę groźnie ma być także w Luksemburgu i południowej Belgii. Według prognostyków AccuWeather, towarzyszyć im będą silne opady deszczu, porywisty wiatr oraz opady gradu. Niewykluczone, że pojawią się trąby powietrzne.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez Polskę przejdzie zimny front, za którym z północy dotrze do nas ochłodzeni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...