Informacje
 • Sensacyjne lądowanie rakiety Falcon 9 na Atlantyku

  09-04-2016 09:32 Gratulacje od prezydenta Obamy

  Udane lądowanie rakiety Falcon 9

  NASA

  Rakieta Falcon 9 pomyślnie wylądowała na barce na Oceanie Atlantyckim. Wcześniej wyniosła w przestrzeń kosmiczną statek zaopatrzeniowy Dragon z niezbędnym ekwipunkiem dla załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS.

  8 kwietnia Wraz ze startem rakiety Falcon 9 z przylądka Canaveral na Florydzie rozpoczęła się misja Space X CRS-8.

  Firma Space X wysłała pierwszą dostawę zaopatrzenia stacji kosmicznej NASA. Na statku kosmicznym Dragon, wyniesionym w Kosmos przez rakietę Falcon 9, znalazły się ponad trzy tony niezbędnego sprzętu dla sześcioosobowej załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS. Były tam między innymi narzędzia potrzebne do przeprowadzania badań naukowych.

  Pomyślne lądowanie

  Po tym, jak od rakiety nośnej odłączył się moduł Dragon, wróciła ona na Ziemię i pomyślnie wylądowała na barce "Of Course I Still Love You" na Oceanie Atlantyckim.

  Lądowanie rakiety na bezzałogowej barce to wielkie osiągnięcie. Dzięki temu, że platforma znajduje się na oceanie, w razie jakiejkolwiek awarii nie naraża się zdrowia ani życia ludzi.

  Po pomyślnym lądowaniu rakiety Falcon 9, prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama pogratulował firmie Space X na swoim koncie na Twitterze.

  To już dziesiąty lot zaopatrzeniowy Dragona. Jest to także pierwsza misja od momentu nieudanego lotu w czerwcu 2015 roku, kiedy statek eksplodował kilka minut po starcie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Cofnięty film...
  Czyli osoba joke twierdzi, że film jest cofnięty...? Czyli znaczy, że widoczny po wylądowaniu dym, rakieta podczas startu wciąga a nie wypuszcza?! Ludzie używajcie szarych komórek zanim coś napiszecie i nie kompromitujcie się! Miłego dnia.
  ~Steff /2016-04-10 17:03
 • szkoda
  Tragedia że dopiero po tylu latach i zaangażowaniu tak gigantycznych kwot wreszcie się udało. Jedyne i niewielkie światełko w tunelu, że nie tylko nim gdyż parę dni wcześniej mianowicie 2 kwietnia prywatna firma Blue Origin wykonała już 3 lot składający się także z wyniesienia kapsuły i bezpiecznego lądowania. Oto film https://www.youtube.com/watch?v=YU3J-jKb75g
  ~wiedza faktyczna /2016-04-09 11:54
 • prima aprilis
  Fikcja tak samo jak lot na księżyc. rakieta skośnie lądująca ? wykluczone jest to cofnięty moment startu
  ~joke /2016-04-09 11:19
 • gratulacje
  to wspaniała wiadomość.
  ~rotan /2016-04-09 10:17
 • " Jest to także pierwsza misja od momentu nieudanego lotu w czerwcu 2015 roku, kiedy statek eksplodował kilka minut po starcie."
  Bzdura. Autor kalosz.
  ~karp /2016-04-09 10:13

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...