Informacje
 • Nowy Jork, Filadelfia, Boston szykują się na kolejny atak zimy

  08-12-2014 11:15 Ryzyko, że śnieżyce będą niebezpieczne, jest duże
  Nowy Jork, Filadelfia, Boston szykują się na kolejny atak zimy

  Śnieg da się we znaki mieszkańcom północno-wschodniej części USA oraz Kanady

  Shutterstock

  Potężne śnieżyce, intensywne opady deszczu, a poza tym silny wiatr. W ciągu kilku kolejnych dni pogoda nie będzie łaskawa dla mieszkańców północnego wschodu USA. Meteorolodzy ostrzegają, że na drogach zrobi się niebezpiecznie, a z lotnisk mogą nie wylecieć wszystkie samoloty. Istnieje również ryzyko, że część odbiorców pozostanie bez dostępu do energii elektrycznej.

  Meteorolodzy z amerykańskiego serwisu pogodowego AccuWeather poinformowali, że już od wtorkowego poranka mieszkańcy stanów środkowoatlantyckich mogą spodziewać się śnieżyc. Z czasem załamanie pogody da się we znaki na północ od tego regionu i jest wysoce prawdopodobne, że śnieżyce utrzymają się do czwartku.

  "To będzie walka między temperaturami oscylującymi w granicach zera, opadami śniegu a ciepłą masą powietrza, płynącą znad Atlantyku, dlatego najgorzej będzie właśnie na wybrzeżu" - komentują eksperci z AccuWeather.

  Utrudnienia na drogach i na lotniskach

  Obecne prognozy wskazują na to, że najintensywniejsze opady śniegu pojawią się w górach, przede wszystkim w górach Pocono, Catskill, Adirondack, Zielonych, Białych i Longfellow.

  Tam spodziewać się można między 15 a 30 cm śniegu, dlatego narciarze na pewno będą zachwyceni. Nieco mniej entuzjazmu wyrażą z pewnością kierowcy, którzy w tej sytuacji będą musieli liczyć się z poważnymi utrudnieniami na drogach.

  Eksperci ostrzegają, że "szczególnie zdradliwe" dla zmotoryzowanych zrobią się odcinki autostrad w stanie Nowy Jork, w północnej Nowej Anglii i w stanie Maine. Tam możliwe będą również oblodzenia i ograniczona widzialność. Gwałtowne pogorszenie warunków na drogach da się we znaki przede wszystkim w pasie od Baltimore, przez Filadelfię, Nowy Jork aż po Boston.

  Niestety nie tylko kierowców czekają utrudnienia. W cierpliwość powinni uzbroić się również pasażerowie linii lotniczych, bo z powodu załamania pogody możliwe będą opóźnienia lub odwołania niektórych połączeń.

  Meteorolodzy podkreślają, że prócz opadów niebezpieczne staną się lokalne podtopienia i powodzie. Mogą się one pojawić wzdłuż nadmorskich terenów Nowej Anglii. Tam również silniej powieje, dlatego przerwy w dostawie energii elektrycznej.

  Do czwartku bez poprawy

  Wyjątkowo nieprzyjemna pogoda będzie towarzyszyć mieszkańcom północno-wschodniej części USA do czwartku. Bez względu na to, czy system niosący śnieżyce osłabnie, czy wręcz przeciwnie, pojawią się kolejne opady śniegu i deszczu, ale tym razem na północ od rzeki Św. Wawrzyńca, w części Kanady.

  To nie pierwszy tak poważny atak zimy w USA w tym sezonie. Już pod koniec listopada miejscami temperatura dość mocno spadła, a śnieg zasypał wiele dróg.

  Zobaczcie ten atak zimy:

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • kaja
  ODDAJCIE NAM ŚNIEG ZŁODZIEJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ~KAJA /2014-12-08 15:29

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...