Informacje
 • Niewielki, ale bardzo agresywny.
  Znaleźli krokodyla na schodach

  15-10-2019 18:46 W chińskiej prowincji Junnan
  Aligator na drodze Foto: ENEX | Video:  

  Do jednego z domów w chińskim mieście Kunming włamał się niecodzienny intruz. Miał ponad metr długości i ważył około 13 kilogramów.

  W niedzielę po jednej z dzielnic miasta Kunming, w chińskiej prowincji Junnan, grasował krokodyl. Zanim policjantom udało się go pojmać, zdążył wkraść się do jednego z budynków. Zwierzę zauważono, gdy wspinało się po schodach.

  Wszedł przez garaż

  Na miejsce przyjechała policja. Zwierzę było bardzo agresywne, więc policjanci byli zmuszeni do założenia odpowiednich rękawic. Po złapaniu włamywacza i obejrzeniu go stwierdzili, że jest to krokodyl syjamski. Miał 1,2 metra długości i ważył 13 kilogramów. Był w dobrym stanie, choć miał kilka zadrapań na pysku.

  - Dom znajduje się przy drodze. Podejrzewamy, że krokodyl uciekał i dostał się do domu. Budynek ma podziemny garaż, który zawsze jest otwarty, więc mógł wejść właśnie przez niego - stwierdził Gao Jianyu, policjant z Kumning.

  W poniedziałek krokodyla odesłano do agencji ratowania zwierząt.

  Może ich zabraknąć

  Krokodyle syjamskie mają gładki i dość szeroki pysk. Mogą osiągać do trzech metrów długości. Zamieszkują głównie rzeki w lasach deszczowych oraz bagna i laguny. Dawniej występowały w całej południowo-wschodniej Azji, współcześnie na wolności spotkać je można w rejonach Kambodży.

  Krokodyl syjamski jest klasyfikowany w Czerwonej Księdze Gatunków Zagrożonych jako gatunek krytycznie zagrożony. Według szacunków na wolności żyje raptem 100 osobników.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...