Informacje
 • "Byłam przerażona. Widziałam, jak wybiega z płomieni". Teraz koala walczy o życie

  22-11-2019 13:17 Ranny w pożarze koala jest w szpitalu
  Żołnierze zaangażowali się w pomoc skrzywdzonym zwierzętom Foto: [Cable News Network Inc. All rights reserved 2019] | Video: Facebook.com/australianarmy

  Australijka, która kilka dni temu uratowała koalę z szalejących płomieni, odwiedziła zwierzę w szpitalu. Lewis - bo takie koala otrzymała imię - jest pod opieką weterynarzy, ale ma poważne poparzenia.

  Kilka dni temu internet obiegło nagranie dramatycznej akcji ratunkowej koali z pożaru buszu na wschodzie Australii. Teraz Toni Doherty, która uratowała zwierzę, odwiedziła je w szpitalu. Opowiedziała również, jak wyglądały te chwile z jej perspektywy.

  Kobieta jechała jedną z dróg w mieście Port Macquarie. Nagle zobaczyła koalę, wyskoczyła z auta i rzuciła się na ratunek.

  - Byłam przerażona. Widziałam, jak wybiega z płomieni. Wyglądał tak bezbronnie biegając po drodze - relacjonowała kobieta australijskim mediom.

  Na nagraniu z akcji ratunkowej słychać było krzyk i płacz zwierzęcia. - Nigdy wcześniej nie słyszałam płaczu koali. Nawet nie wiedziałam, że to potrafią. To było wzruszające. Wiedziałam, że muszę ją stamtąd jak najszybciej wydostać - mówiła Doherty.

  >>> ZOBACZ NAGRANIE AKCJI RATUNKOWEJ

  50 procent szans na przeżycie

  Po akcji ratunkowej zwierzę trafiło do szpitala w Port Macquire, gdzie je opatrzono. Tam też otrzymało imię Lewis na cześć jednego z wnuków Doherty. Życie koali nadal jest jednak zagrożone.

  "Szacujemy, że jego szanse na przeżycie wynoszą 50 procent. Jego stopy są całkowicie spalone, ma poparzenia klatki piersiowej i brzucha. Został zabandażowany, podano mu antybiotyki" - przekazały władze szpitala.

  Jeśli Lewisowi uda się przetrwać, koala będzie jednym z tych, którym się poszczęściło. W wyniku ostatnich pożarów w Australii zginęło kilkaset tych zwierząt, niektóre szacunki mówią o 350.

  >>>POZNAJ PSA, KTÓRY RATUJE KOALE Z PŁOMIENI

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...