Informacje
 • 30 zabitych w trzęsieniu ziemi w Indonezji

  29-09-2019 13:43 Bilans wzrósł

  Do 30 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi, które w czwartek nawiedziło wschodnią Indonezję. Wcześniej mówiono o 20 zabitych osobach.

  Jak przekazał w niedzielę rzecznik indonezyjskiej agencji do spraw usuwania skutków katastrof BNBP Agus Wibowo, 30 osób zginęło, ponad 150 osób zostało rannych, a ponad 200 tysięcy ludzi pozostaje w tymczasowych schronieniach. W pobliżu szpitali i szkół rozbito specjalne namioty, do których ewakuowano osoby pozbawione dachu nad głową.

  Zniszczone budynki

  W czwartek rano we wschodniej prowincji Moluki doszło do trzęsienia ziemi o magnitudzie 6,5. Zniszczeniu uległy setki domów, a poza tym kilkadziesiąt budynków użyteczności publicznej i elementów infrastruktury, w tym główny most w mieście Ambon.

  Pacyficzny pierścień ognia

  Indonezja, która jest archipelagiem 17 tysięcy wysp i wysepek, usytuowana jest na styku trzech płyt tektonicznych - indopacyficznej, australijskiej i euroazajtyckiej - przez co jest szczególnie narażona na silne trzęsienia ziemi. Indonezja położona jest w tzw. pacyficznym pierścieniu ognia, charakteryzującym się dużą aktywnością sejsmiczną.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...