Informacje
 • 200 orangutanów uratowanych z ognia

  30-09-2015 11:50 Pożar szaleje na Borneo

  200 orangutanów zostało ewakuowanych do bezpiecznego miejsca na skutek szalejących na Borneo pożarów. Zwierzęta zostały przeniesione na sztucznie utworzoną wyspę.

  Lokalne media informują, że co najmniej 100 hektarów rezerwatu leśnego należącego do Borneo Orangutan Survival Foundation w Samboja Lestari znajduje się pod panowaniem żywiołu. Straż pożarna w pocie czoła walczy z ogniem.

  "Dym powoduje choroby układy oddechowego"

  - Dym może powodować groźne choroby układu oddechowego. Zajmujemy się tymi orangutanami i żaden z dorosłych nie ma objawów zatrucia - wyjaśnia miejscowy lekarz weterynarii. - Na największe niebezpieczeństwo narażone są młode, których układ odpornościowy jest zbyt słaby, by walczyć z tak ekstremalnymi warunkami. Maluchy mają leczone na ogół infekcje oczu - dodaje.

  Orangutany zostały przeniesione na sztuczną wyspę. Opiekunowie mają nadzieję, że dym i ogień nie dosięgnie tego obszaru.

  Pożary wywołane suszą

  Według lokalnych mediów, pożary spowodowane są przez upalną temperaturę i długotrwałą suszę we wschodniej części Borneo.

  Borneo Orangutan Survival Foundation jest to organizacja non-profit, której celem jest ochrona siedlisk zamieszkiwanych przez orangutany. Obecnie pod opieką fundacji znajduje się 750 tych małp.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • olej palmowy
  to jest podpalanie lasów pod uprawę palm na olej, nie kupujcie produktów zawierających olej palmowy czytajcie etykiety, to co tam się dzieje to zbrodnia na przyrodzie !!! i dlaczego nie ma o tej tragedii nic w tv ???
  ~liza /2015-11-11 21:16
 • raczej wypalaniem lasów przez rolników
  pod plantacje oleju palmowego....
  ~Piotrek /2015-09-30 13:37

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...