Informacje
 • Zrobi się ślisko. Prognoza zagrożeń IMGW

  03-03-2021 10:01 Sprawdź, gdzie może być niebezpiecznie
  Pogoda na noc 14/15.04 Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  W środę o poranku niebezpieczne były przede wszystkim mgły, zagrożeniem dla kierowców w ciągu następnych dni mogą być z kolei śliskie nawierzchnie dróg. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje wystąpienie oblodzeń.

  Na czwartek synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej planują wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniami dla wszystkich województw. Na Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu alerty mają dotyczyć północnych powiatów.

  Prognozowany jest spadek temperatury powietrza poniżej 0 stopni Celsjusza, powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników.

  Prognoza zagrożeń na piątek

  Oblodzenia możliwe są także kolejnego dnia. Ostrzeżeń pierwszego stopnia przed oblodzeniami należy spodziewać się w województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim i mazowieckim.

  Czym jest prognoza zagrożeń?

  Zgodnie z definicją IMGW prognoza zagrożeń to orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego

  Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia?

  Według definicji IMGW, ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...