Informacje
 • "W poniedziałek i we wtorek niewykluczone są trąby powietrzne"

  25-05-2019 16:43 Prognoza pogody tvnmeteo.pl
  W poniedziałek i wtorek możliwe są kolejne opady Foto: Shutterstock | Video: TVN24

  Pogoda w Polsce w ciągu najbliższych dni będzie gwałtowna. Poprawa pogody, choć przynosząca ochłodzenie, przyjdzie niebawem.

  Na antenie TVN24 synoptyk tvnmeteo.pl Wojciech Raczyński mówił o sytuacji pogodowej w najbliższych dniach. W poniedziałek i wtorek w Polsce ma być burzowo, a przy tym deszczowo. Opady mogą sięgać nawet 30 litrów na metr kwadratowy.

  Ponieważ będzie bardzo ciepło, bo nawet do 26 stopni Celsjusza, burze mogą być gwałtowne. Niewykluczone są gradobicia, a ponadto - trąby powietrzne.

  Synoptyk zaznaczył, że Podkarpacie, Lubelszczyzna i Góry Świętokrzyskie to rejony, w których występuje największe zagrożenie tymi zjawiskami.

  Wpływ burz na stan wód

  Grzmieć na południowym wschodzie ma nie tylko w poniedziałek, lecz także w niedzielę. Czy fakt, że w trakcie burz będzie mocniej padać pogorszy trudną już sytuację hydrologiczną?

  - Pewne zagrożenia związane z tymi burzami oczywiście są. To nie będą opady ciągłe, tak jak było w ciągu ubiegłych dni, a wtedy jest najgorzej, ponieważ pada stale i intensywnie. Burze to są opady punktowe, więc ja jestem dobrej myśli, że nie będzie tak źle - ocenił synoptyk, podkreślając jednak, że punktowe opady mogą okazać się niebezpieczne w górach.

  - Cieki górskie mają to do siebie, że woda nie wsiąka, tylko spływa po skałach, więc one gwałtownie przybierają. Na niektórych ciekach oczywiście mogą być podtopienia i zalania - powiedział synoptyk.

  Poprawa pogody

  Kiedy pogoda się uspokoi?

  - Wypogodzi się dopiero w czwartek, wtedy nie powinno już padać. Będzie za to chłodniej, bo do 19 stopni Celsjusza - mówił Raczyński.

  Zobacz całą rozmowę z Wojciechem Raczyńskim:

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...