Informacje
 • Słońce, przelotny deszcz i burze.
  W weekend pogodowa przeplatanka

  05-07-2018 17:15 Prognoza pogody TVN Meteo na pięć dni
  Burze mogą być gwałtowne Foto: Shutterstock, ventusky.com | Video: TVN24

  Na najbliższe dni synoptycy prognozują miejscami przelotne opady deszczu i burze. W wielu regionach będzie jednak pogodnie, a na niebie zaświeci słońce.

  W piątek w województwach południowych oraz częściowo na Ziemi Świętokrzyskiej i Lubelskiej wystąpią przelotne opady deszczu i burze. Towarzyszyć im będzie deszcz do 5-15 litrów na metr kwadratowy i porywy wiatru osiągające prędkość ponad 70 kilometrów na godzinę. W pozostałych regionach będzie słonecznie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 24 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 31 stopni w Małopolsce. Powieje wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy z północnego zachodu.

  Weekend ze zmienną pogodą

  Początek weekendu okaże się deszczowy na wschodzie. Mieszkańcy pozostałych regionów Polski będą cieszyć się słońcem. Temperatura maksymalna wyniesie od 23 stopni na Suwalszczyźnie do 27 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany powieje z północnego zachodu.

  Niedziela będzie pogodna jedynie na północy. Poza tym spodziewamy się przelotnego deszczu i burz. Wraz z nimi pojawią się opady do 20 litrów na metr kwadratowy i porywy wiatru dochodzące do 80 kilometrów na godzinę. Termometry maksymalnie pokażą od 23 stopni na Suwalszczyźnie do 26 st. C na Podkarpaciu. Powieje słabo i umiarkowanie z północnego zachodu.

  Pogodny początek tygodnia

  W poniedziałek przelotny deszcz i burze pojawią się na zachodzie. Wtedy też może spaść do 15 litrów wody na metr kwadratowy, a wiatr w porywach rozpędzi się do 70 kilometrów na godzinę. Poza tym będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 21 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 25 stopni na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany powieje północnego zachodu i północy.

  Wtorek z deszczem

  Synoptycy na wtorek prognozują przelotny deszcz i burze na terenie całego kraju. Spadnie do 10-20 litrów wody na metr kwadratowy, a wiatr w porywach osiągnie prędkość do 60-80 kilometrów na godzinę. Na termometrach zobaczymy od 21 stopni na Nizinie Szczecińskiej do 25 stopni na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr będzie wiał ze zmiennych kierunków.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...