Informacje
 • "Riders on the storm". Śpiewające ostrzeżenie przed burzami

  10-05-2012 11:42 "Dlaczego Tomek śpiewa Doorsów?"

  "Zubi" śpiewał na antenie TVN24

  TVN24, fot. Kontakt Meteo/DominikaK/TVN24

  Śpiewająco ostrzegał przed burzami Tomasz Zubilewicz. Prezenter TVN Meteo zdecydował się zanucić przebój Doorsów o jeźdźcach burzy. - Oszalał? - zastanawiał się Jarosław Kuźniar. Otóż nie - prawdopodobieństwo wystąpienia burz na zachodzie kraju synoptycy oceniają na 40-50 procent.

  - Dlaczego Tomek śpiewa Doorsów? - pytała w TVN24 Marta Kuligowska. - Oszalał? - zastanawiał się Jarosław Kuźniar. - To w nawiązaniu do tych burz, które mają być po południu - wyjaśnił Tomasz Zubilewicz.

  Do zanucenia "Riders on the storm" zainspirowała go rozmowa o warszawskim festiwalu Sonisphere, na którym zagra Metallica. Jako support wystapi polski zespół Hunter z zastępcą Komendanta Głównego Policji Arkadiuszem Letkiewiczem na perkusji.

  W stolicy głośno, ale nie przez pioruny

  - Na Bemowie w Warszawie będzie jak? - pytał w imieniu fanów ciężkiego brzmienia Jarosław Kuźniar. - Nie będzie padać, także można spokojnie myśleć o koncercie bez parasoli, bez kurtek przeciwdeszczowych - zapewnił prezenter TVN Meteo.

  - Zresztą jak ktoś kocha dobrą muzykę, tę swoją ulubioną, to pogoda nie ma absolutnie żadnego znaczenia - stwierdził.

  Ma grzmieć  na zachodzie i północy

  Wybierający się na warszawski koncert mogli odetchnąć z ulgą. Inaczej mieszkańcy zachodniej i północnej Polski. Ich czekały gwałtowne zjawiska atmosferyczne. - Mamy chmury burzowe na naszej mapie. One będą powstawać w drugiej części dnia - mówił Zubilewicz. - Błysków, grzmotów należy się spodziewać po południu - zapowiadał.

  Burze zapowiadane były dla Wybrzeża, Wielkopolski, Ziemi Lubuskiej, części Dolnego Śląska, a nawet Warmii i części Mazur.

  - Jest 40-50-procentowe prawdopodobieństwo wystąpienia burz w tych rejonach w drugiej części dnia. Przed południem nie zarejestrowano tam żadnych wyładowań - informuje synoptyk TVN Meteo Artur Chrzanowski.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Nudziarze pogodowi
  Ten facet (Pan Zubilewicz) jest tak pretensjonalny, że trudno go ogladać nawet po wyłączeniu fonii. Pretensjonalnościa dorównuje mu tylko Pan Kret. szkoda że obaj panowie nie rozumieja że sa absolutnie zbędni i tylko przeszkadzają (bo zasłaniają) obejrzeć plansze meteo.
  ~Znudzony /2012-05-10 16:24
 • dlaczego ........................
  ano burza to burza , a panu red.Kuzniarowi - to zawsze kojarzy sie z niepoprawna manifa nawet wtedy , kiedy panu T.Zubilewiczowi w najlepszym dopisuje humor ... .
  ~real /2012-05-10 15:20

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...