Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: przeważnie pogodnie, miejscami burzowo

  15-06-2018 06:29 Mogą pojawić się burze
  Prognoza pogody na piątek Foto: Jean-Luc Crucifix/Unsplash | Video: TVN Meteo

  Piątek będzie na ogół pogodny, jednak synoptycy nie wykluczają wystąpienia burz. Temperatura okaże się dość wyrównana, w całym kraju przekroczy 20 stopni Celsjusza.

  Na Podlasiu, Podkarpaciu i Lubelszczyźnie popada przelotny deszcz. Miejscami pojawią się burze, podczas których może spaść do 10-20 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni. Poza tym będzie pogodnie, choć na Pomorzu i Ziemi Lubuskiej miejscami może padać słaby, przelotny deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie od 21 stopni Celsjusza na Kaszubach i Suwalszczyźnie do 25 st. C w centrum kraju. Wiatr słaby i umiarkowany powieje z północy. Towarzyszący burzom - osiągnie prędkość do 90 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższą wilgotność odnotujemy na wschodzie i południowym wschodzie kraju, gdzie wyniesie 70 procent. Zmniejszać się będzie w kierunku zachodnim. Odczujemy komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne w przeważającej części Polski okażą się neutralne, tylko na południowym wschodzie - tam gdzie zapowiadane są deszcze i burze - niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pogodnie. Termometry pokażą do 25 st. C.  Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północny. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 1000 hPa.

  POZNAŃ

  Zapowiada się ciepły i pogodny. Temperatura wyniesie w najcieplejszym momencie 25 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, powieje z północy. Ciśnienie waha się, w południe na barometrach zobaczymy 1005 hPa.

  GDAŃSK

  Pogodnie. Temperatura osiągnie maksymalnie 21 st. C.  Wiatr słaby i umiarkowany, powieje z północy. Ciśnienie waha się, w południe można się spodziewać 1016 hPa.

  WROCŁAW

  Będzie pogodnie. Na termometrach zobaczymy do 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, powieje z północy. Ciśnienie waha się, w południe osiągnie 1001 hPa.

  KRAKÓW

  Popada przelotny deszcz. Mogą pojawić się burze. Słupki termometrów nie przekroczą 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych powieje do 90 km/h, z  północy. Ciśnienie waha się, w południe odnotujemy 986 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po chłodnym długim weekendzie temperatura zacznie stopniowo rosnąć, a za tydzień...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...