Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: pogodnie. Pojawią się też opady deszczu i burze

  15-08-2018 06:30 Na termometrach do 27 stopni

  Zagrzmi w wielu regionach

  Szift/ Visual hunt (CC BY 2.0)

  W środę synoptycy prognozują przelotny deszcz na wschodzie kraju. Miejscami zagrzmi. Wiatr w porywach burzowych rozpędzi się do 90 kilometrów na godzinę.

  Na wschodzie kraju, Podkarpaciu i Kaszubach spadnie przelotny deszcz. Niewykluczone są też burze, w których może spaść grad. Na pozostałym obszarze kraju będzie pogodnie. Temperatura wyniesie w dzień od 23 stopni Celsjusza na Pomorzu do 27 st. C na Dolnym Śląsku. Zachodni wiatr okaże się na ogół słaby i umiarkowany, ale w burzach może powiać mocniej - do 90 kilometrów na godzinę.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższą wilgotność powietrza odnotujemy na północnym wschodzie - powyżej 60 procent. Będzie się zmniejszać w kierunku południowo-wschodnim do 40 procent. Od Pomorza Zachodniego, przez Warmię, Mazury i Podlasie odczujemy komfort termiczny. W pozostałych regionach będzie ciepło. Warunki biometeorologiczne od Pomorza, przez Warmię, Mazury, Podlasie, Mazowsze po Podkarpacie okażą się niekorzystne. Poza tym będą neutralne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Synoptycy nie wykluczają przelotnego deszczu. Termometry pokażą 25 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, zachodni wiatr. Ciśnienie rośnie, po południu barometry pokażą 1001 hPa.

  POZNAŃ

  Pogodnie, temperatura dojdzie do 25 st. C. Z zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie rośnie, po południu wyniesie 1005 hPa.

  GDAŃSK

  Może popadać przelotny deszcz. Temperatura wzrośnie do 23 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, zachodni wiatr. Ciśnienie rośnie, po południu barometry pokażą 1013 hPa.

  WROCŁAW

  Słonecznie, na termometrach mieszkańcy Wrocławia zobaczą 27 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z zachodu. Ciśnienie rośnie, po południu barometry wskażą 1002 hPa.

  KRAKÓW

  Niewykluczony przelotny deszcz lub burza. Temperatura wzrośnie do 25 st. C. Z zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr, a w porywach burzowych wiejący z prędkością do 90 km/h. Ciśnienie rośnie, po południu barometry pokażą 990 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Prog
  Mam nadzieje ze jutro w Warszawie będzie pogodnie z przelotnymi opadami deszczu . Mam nadzieje ze się sprawdzi.
  ~Delta /2018-08-14 22:07

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...