Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: pochmurno i wietrznie. Pojawią się zawieje śnieżne

  03-01-2019 06:18 Biomet okaże się niekorzystny
  Omenaa Mensah o pogodzie w czwartek Foto: flickr. com (CC BY-SA 2.0) | Video: TVN24

  W czwartek możemy spodziewać się wietrznej aury. Porywy mogą osiągać do 80 kilometrów na godzinę. Niewykluczone są zawieje i zamiecie śnieżne.

  W ciągu dnia będzie pochmurno, jednak pojawią się nieliczne przejaśnienia. Wystąpią przelotne opady śniegu - od 1 do 3 centymetrów. Termometry wskażą maksymalnie od -2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez -1 st. C w centrum, do 2 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr okaże się umiarkowany i dość silny, północno-zachodni. W porywach osiągnie do 50-70 kilometrów na godzinę, na Wybrzeżu do 80 km/h. Synoptycy przewidują zawieje i zamiecie śnieżne. Widzialność może spaść miejscami poniżej 100 metrów.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność względna powietrza w ciągu dnia w prawie całym kraju przekroczy 95 procent. Odczujemy zimno, dokuczy tez wilgoć i silny wiatr. Pogoda wpłynie na samopoczucie niekorzystnie w całej Polsce.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Pochmurno, popada przelotny śnieg. Temperatura wzrośnie do zera stopni. Wiatr okaże się umiarkowany i dość silny, północno-zachodni. W porywach osiągnie ponad 70 km/h. Ciśnienie rośnie, w Gdańsku w południe wyniesie 1026 hektopskali.

  KRAKÓW

  Pochmurno i przelotny śnieg. Temperatura wzrośnie do -2 st. C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, północno-zachodni. W porywach osiągnie prędkość 50-70 km/h. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 993 hPa.

  POZNAŃ

  Pochmurno, wystąpią przelotne opady śniegu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie zero stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, północno-zachodni. Osiągnie prędkość w porywach do 50-70 km/h. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 1017 hPa.

  WARSZAWA

  Pochmurno, przelotnie popada deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie -1 st. C. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z północnego zachodu. W porywach osiągnie prędkość do 50-70 km/h. Lokalnie możliwe zawieje śnieżne, a co za tym idzie - ograniczenia widzialności. Ciśnienie rośnie, w południe odnotujemy 1008 hPa.

  WROCŁAW

  Pochmurno, przelotnie popada śnieg. Temperatura wzrośnie do zera stopni. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z północnego zachodu. Osiągnie prędkość w porywach do 50-70 km/h. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 1012 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...