Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: na ogół ponad 10 stopni

  19-02-2019 06:29 Biomet będzie zróżnicowany
  Prognoza pogody na lany poniedziałek Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  Wtorek przyniesie przeważnie pogodną aurę, jednak w niektórych regionach może popadać deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie nawet 14 stopni Celsjusza.

  We wtorek Polska znajdzie się pod wpływem układu niżowego znad Skandynawii. Od zachodu wkroczy chłodny front atmosferyczny. Ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego będzie od zachodu wypierane przez chłodniejsze masy powietrza polarnego.

  Miejscami popada

  W ciągu dnia na zachodzie i północy kraju spodziewane są niewielkie opady deszczu rzędu 1-5 litrów na metr kwadratowy. W pozostałych regionach powinno być pogodnie. Termometry pokażą od 8 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim, przez 11 st. C w centrum kraju, po 14 st. C w Małopolsce. Powieje południowo-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Chwilami jego prędkość wzrośnie w porywach do 60 kilometrów na godzinę, a wysoko w górach do 100 km/h.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Największą wilgotność powietrza odnotujemy na Pomorzu, będzie oscylować w granicach 90 procent, a zmniejszy się w kierunku południowo-wschodnim. W całym kraju odczujemy komfort termiczny. Biomet okaże się zróżnicowany - od niekorzystnych na północnym zachodzie, przez neutralne w na Mazurach, części centralnej i na Śląsku, po korzystne w regionach południowo-wschodnich.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pogodnie, pod wieczór pochmurno. Termometry wskażą do 11 st. C. Powieje południowo-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr, a okresami dość silny - w porywach rozpędzi się do 50 km/h. Ciśnienie spada, około południa barometry wskażą 1000 hPa.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie umiarkowane i duże, popada przelotny deszcz. Termometry wskażą 9 st. C. Wiatr powieje z południowego zachodu, słaby i umiarkowany, a okresami dość silny w porywach do 50 km/h. Ciśnienie spada, około południa pokaże 1010 hPa.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, spodziewane są przelotne opady deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 11 st. C. Powieje południowo-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Chwilami jego prędkość w porywach wzrośnie do 50 km/h. Ciśnienie spada, około południa wyniesie 1002 hPa.

  WROCŁAW

   

  Zachmurzenie okaże się małe i umiarkowane. Temperatura dojdzie do 12 st. C. Południowo-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr okresami rozpędzi się w porywach do 50 km/h. Ciśnienie spada, około południa dojdzie do 1000 hPa.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Temperatura wzrośnie do 14 st. C. Południowo-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr okresami rozpędzi się w porywach do 50 km/h. Ciśnienie spada, około południa osiągnie 990 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...