Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: bardzo duża różnica temperatury i porywisty wiatr

  25-04-2017 06:44 Biomet niekorzystny, a miejscami neutralny

  W Tatrach wieje halny

  Foto: Shutterstock; Film: TVN Meteo

  We wtorek będzie od 8 do 20 stopni. Powieje mocniej na Wybrzeżu i w górach, gdzie będzie halny.

  Na wtorek prognozujemy wysokie temperatury w południowej części kraju. Termometry w Krakowie mają wskazać nawet do 20 stopni. Najniższe wartości odnotujemy na północy i północnym zachodzie kraju - tam 8 st. C. W centrum Polski będzie 17 st. C.

  Na południu i południowym wschodzie będzie pogodnie, jednak w pozostałych częściach kraju zapanuje pochmurna i deszczowa aura. Największe zachmurzenie i najbardziej obfite opady pojawią się w Polsce północnej.

  Na Wybrzeżu prognozujemy też silniejsze porywy wiatru. Najmocniej będzie jednak wiać w górach - tam przewidujemy wiatr halny, który w porywach może osiągnąć do 140 km/h.

  Warunki biometeo

  Wilgotność powietrza na północy i północnym zachodzie będzie najwyższa i wyniesie 80 proc. W centrum i na południowym wschodzie będą to wartości niższe ok. 70 i 60 proc.

  Mieszkańcy centralnych, południowych i południowo-wschodnich części Polski odczują ciepło, natomiast północ i północny zachód, niestety będzie znajdować się w chłodnej masie powietrza.

  Warunki biometeorologiczne neutralne tam gdzie nie będzie padać, czyli na południu kraju, w pozostałych regionach - niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Po południu przelotne opady deszczu. Temp. maks. w dzień 17 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 45-60 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie w południe 990 hPa i spada.

  POZNAŃ

  Po południu przelotne opady deszczu. Temp. maks. w dzień 15 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 45-60 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie w południe 992 hPa i spada.

  GDAŃSK

  Pochmurno z opadami deszczu. Temp. maks. w dzień 8 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 45-60 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie w południe 1002 hPa i spada.

  WROCŁAW

  Po południu przelotne opady deszczu. Temp. maks. w dzień 17 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 45-60 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie w południe 990 hPa i spada.

  KRAKOWA

  Pogodnie. Temp. maks. w dzień 20 st.  C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 45-60 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie w południe 981 hPa i spada.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • chłód
  Ulewy przed upałami
  ~przygodyk9 /2017-04-25 13:07

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...