Informacje
 • Prognoza na 16 dni: rozpiętość temperatur sięgnie 16 stopni

  19-01-2014 17:25 Długoterminowa prognoza pogody TVN Meteo

  Prognozowane temperatury na 16 dni

  Shutterstock / TVN Meteo

  Przez najbliższe dwa tygodnie w niektórych miejscach kraju temperatura maksymalna będzie bardzo niska - chwilami słupki rtęci będą dochodzić do -11 st. Celsjusza. Zdarzą się jednak miejsca, gdzie będzie, jak na styczeń, ciepło.

  Jak wynika z komentarza synoptyka TVN Meteo Artura Chrzanowskiego, w Polsce najzimniej będzie na Podlasiu, a najcieplej na Dolnym Śląsku.

  Przeczytaj, jak długoterminową prognozę komentuje synoptyk

  Lodowate tygodnie

  Największy rozstrzał w wartościach, jakie będą wskazywały w Polsce termometry synoptycy prognozują już na poniedziałek. W najzimniejszych regionach termometry wskażą maksymalnie -11 st. C, podczas gdy w najcieplejszych będzie około 5 st. C.

  Podobnie będzie we wtorek - synoptycy przewidują, że termometry wskażą od -10 st. C do 3 st. C. Chłodno będzie także 22 i 23 stycznia - prognozowana najniższa temperatura maksymalna to -8 st. C, zaś najwyższa to zaledwie 0-1 st. C.

  Z kolei w piątek 24 stycznia synoptycy prognozują, że lokalnie na termometrach zobaczymy -10 st. C. Tego dnia w cieplejszych regionach Polski słupki rtęci wskażą 5 st. C. Natomiast w sobotę termometry w Polsce wskażą od - 7 st. C do 3 st. C.

  26 i 27 stycznia najwyższa wartość maksymalna, jaką odnotujemy na termometrach, to zaledwie 2 st. C. Z kolei najniższa prognozowana temperatura maksymalna na niedzielę to -9 st. C, a w poniedziałek -8 st. C.

  Mroźno będzie także we wtorek i w środę. Synoptycy przewidują, że w najchłodniejszych regionach kraju termometry wskażą -9 st. C, podczas gdy w najcieplejszych słupki rtęci sięgną jedynie 0-1 st. C.

  Mroźne pożegnanie i rozgrzanie

  Synoptycy przewidują, że styczeń pożegna się z nami naprawdę lodowato. 30 i 31 stycznia mieszkańcy całego kraju nie odnotują dodatniej temperatury. Najwyższa przewidywana temperatura maksymalna to -1 st. C, a najniższa będzie równa -11 st. C.

  Pierwszego dnia lutego odnotujemy w kraju temperaturę od -4 st. C do 2 st. C. Synoptycy przewidują, że temperatura zacznie nieznacznie wzrastać każdego kolejnego dnia o stopień. 2 lutego słupki rtęci sięgną 3 st. C, 3 lutego będą 4 st. C, a 4 lutego 5 st. C. Najniższe wartości na początku lutego według synoptyków utrzymają się w przedziale od -1do 0 st. C.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • gosc
  na opolszczyznie dzisiaj padalo ale brakuje duzo opaduw deszczu duzo ulewnego deszczu brakuje na opolszczyznie wieje wiaterek i tak ma byc na opolszczyznie ma sie ochlodzic sie juz ma byc zimno juz na opolszczyznie na lykend ma sie ochlodzic ma byc zimno duzo opaduw deszczu duzo ulewnego deszczu ma sie ochlodzic ma byc zimno juz ma wiac wiaterek slaby i umiarkowany juz ma byc wiaterek zeby sie juz ochlodzilo sie ma byc zimno i chlodno juz .
  ~gosc /2014-07-23 17:22
 • JESIEN W OPOLSKIM
  w woj opolskim wg nie widac oznak zimy caly dzien dzis padal dzesc i na +
  ~pogodynka /2014-01-20 21:13
 • Oświęcim
  Ciemno mokro wietrznie ogólnie nieprzyjemnie
  ~milord /2014-01-20 17:24
 • toruń
  teraz jest 7 na minusie a nie jak na obrazku obok godzina 16;00
  ~torun /2014-01-20 16:10
 • na narty
  na narty do Gołdapi
  ~senior /2014-01-20 15:57

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po chłodnym długim weekendzie temperatura zacznie stopniowo rosnąć, a za tydzień...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...