Informacje
 • Pogoda na weekend: porywisty wiatr i wiele deszczowych miejsc

  20-02-2020 15:12 Sprawdź, co szykuje nam pogoda
  Prognozowane porywy wiatru w kolejnych dniach (Ventusky.com) Foto: Shutterstock, ventusky.com | Video: Ventusky.com

  W ciągu najbliższych dni wystąpią opady deszczu, deszczu ze śniegiem oraz śniegu. Powieje dość silny wiatr, a na Bałtyku prognozowany jest sztorm.

  W piątek na wschodzie i Podkarpaciu popada deszcz ze śniegiem i śnieg. Na pozostałym obszarze Polski wystąpią opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 8 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr umiarkowany i dość silny, zachodni, w porywach na północy kraju rozpędzi się do 70 kilometrów na godzinę. Na Bałtyku prognozuje się sztorm o sile ośmiu stopni w skali Beauforta.

  Sztorm na Bałtyku

  Sobota upłynie pod znakiem opadów deszczu na północy kraju, a na Suwalszczyźnie deszczu ze śniegiem. W pozostałych regionach synoptycy prognozują pogodną aurę. Na termometrach zobaczymy od 4 st. na Suwalszczyźnie do 10 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje silny, południowo-zachodni wiatr. W porywach na północy osiągnie prędkość do 80 km/h. Na Bałtyku wystąpi sztorm o sile 10 stopni w skali Beauforta.

  W niedzielę pojawią się okresowe opady deszczu, na Suwalszczyźnie deszczu ze śniegiem. Termometry pokażą od 4 st. C na Suwalszczyźnie do 9 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany i dość silny, zachodni, w porywach powieje do 60 km/h. Na Bałtyku prognozuje się sztorm o sile dziewięciu stopni w skali Beauforta.

  Coraz cieplej

  Zapowiada się pogodny poniedziałek. Tylko na Podkarpaciu wystąpią opady deszczu ze śniegiem. Termometry pokażą od 5 st. C na Podkarpaciu do 8 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni, w porywach osiągnie prędkość do 45 km/h.

  Na wtorek synoptycy prognozują pogodną aurę na południu kraju. Poza tym przelotnie popada deszcz. Na termometrach zobaczymy od 7 st. C na Suwalszczyźnie do 12 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany, w porywach powieje do 45 km/h z południowego zachodu.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...