Informacje
 • Pogoda na dziś: cieplej, mniej chmur i deszczu, ale będzie silnie wiać

  04-05-2021 06:24 Warunki biometeorologiczne będą zróżnicowane
  Tomasz Zubilewicz o pogodzie i sytuacji hydrologicznej Foto: tvnmeteo.pl/Klaudia Walewska | Video: tvnmeteo.pl

  We wtorek nie zabraknie regionów z opadami deszczu, ale w wielu miejscach się wypogodzi. Będzie silnie wiać, szczególnie w górach. Na termometrach w najcieplejszym momencie dnia zobaczymy od 12 do 19 stopni Celsjusza.

  We wtorek na zachodzie kraju, Pomorzu, Mazurach i w Wielkopolsce pojawią się opady deszczu rzędu 2-7 litrów wody na metr kwadratowy. W pozostałych regionach będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 12 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 19 st. C w Małopolsce. Z południowego zachodu powieje dość silny wiatr, który w porywach osiągnie do 55 kilometrów na godzinę. W górach prognozowane są zjawiska fenowe - na Śnieżce i Kasprowym Wierchu w porywach będzie wiać z prędkością do 120 km/h.

  Warunki biometeorologiczne

  Największa wilgotność powietrza będzie na północnym zachodzie kraju. Warunki biometeorologiczne będą zróżnicowane - na południowym wschodzie neutralne, a w reszcie Polski - niekorzystne.

  Pogoda Warszawa

  Pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie 16 st. C. Wiatr będzie dość silny, w porywach osiągnie do 55 km/h, a powieje z południowego zachodu. Po południu na barometrach zobaczymy 997 hPa.

  Pogoda Poznań

  Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna sięgnie 15 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie dość silny, a w porywach osiągnie do 55 km/h. Ciśnienie po południu barometry wskażą 994 hPa.

  Pogoda Gdańsk

  Przelotne opady deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 13 st. C. Wiatr będzie dość silny, w porywach powieje z prędkością do 55 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu wyniesie 1005 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 17 st. C. Wiatr z południowego zachodu będzie dość silny, a w porywach rozpędzi się do 55 km/h. Po południu barometry pokażą 992 hPa.

  Pogoda Kraków

  Pogodnie. Termometry pokażą maksymalnie 19 st. Wiatr będzie dość silny, południowo-zachodni, a w porywach powieje z prędkością do 55 km/h. Po południu na barometrach zobaczymy 985 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....